1 | | Axel Granqvist | OK Ravinen 1 | 16:32 | 0:00 | Bana 4B |
2 | | Erik Herne | OK Ravinen 1 | 16:51 | 0:19 | Bana 4A |
3 | | Albin Andersson | Tullinge SK 1 | 17:23 | 0:51 | Bana 4B |
4 | | Tova Hermodsson | Lunds OK 1 | 17:25 | 0:53 | Bana 4A |
5 | | Viktor Svensk | Stora Tuna OK 1 | 17:27 | 0:55 | Bana 4B |
6 | | Andreas Gustafsson | IK Hakarpspojkarna 1 | 17:32 | 1:00 | Bana 4A |
7 | | Amanda Kleijn | Södertälje-Nykvarn OF 2 | 17:36 | 1:04 | Bana 4B |
8 | | Ellen Heinaro | Helsingin Suunnistajat 2 | 17:41 | 1:09 | Bana 4D |
9 | | Veeti Otsamo | Helsingin Suunnistajat 1 | 17:55 | 1:23 | Bana 4A |
10 | | Tyra Kleijn | Södertälje-Nykvarn OF 1 | 17:56 | 1:24 | Bana 4A |
11 | | Johan Lindman | Finspångs SOK 1 | 18:01 | 1:29 | Bana 4B |
12 | | Topias Niemi | Helsingin Suunnistajat 1 | 18:03 | 1:31 | Bana 4D |
13 | | Lauri Heinaro | Espoon Suunta 1 | 18:06 | 1:34 | Bana 4D |
| | Mattias Östberg | Stora Tuna OK 2 | 18:06 | 1:34 | Bana 4A |
15 | | Albin Månsson | Växjö OK 1 | 18:16 | 1:44 | Bana 4A |
16 | | Mikael Utter | Västerås SOK 1 | 18:17 | 1:45 | Bana 4C |
| | Hugo Djurstedt | Eksjö SOK 1 | 18:17 | 1:45 | Bana 4A |
18 | | Olle Berggren | Tullinge SK 2 | 18:20 | 1:48 | Bana 4B |
19 | | Josef Johansson | OK Kolmården 1 | 18:22 | 1:50 | Bana 4B |
| | Tilde Backlund | OK Södertörn 1 | 18:22 | 1:50 | Bana 4B |
21 | | Kerstin Wadman | Göteborg-Majorna OK 1 | 18:23 | 1:51 | Bana 4A |
22 | | Edvin Nordström | Täby OK 1 | 18:26 | 1:54 | Bana 4C |
23 | | Emil Auselius | Bredaryds SOK 1 | 18:30 | 1:58 | Bana 4D |
24 | | Samuel Pihlström | OK Landehof 1 | 18:33 | 2:01 | Bana 4A |
25 | | Nika Kalinina | Hellas Orientering 1 | 18:34 | 2:02 | Bana 4D |
| | Ulf Eriksson | Stora Tuna OK 1 | 18:34 | 2:02 | Bana 4D |
27 | | Eetu Pohja | Koovee 1 | 18:37 | 2:05 | Bana 4C |
28 | | Lassi Kuva | Rastivarsat 1 | 18:38 | 2:06 | Bana 4A |
29 | | Joel Karnehed | OK Roxen 1 | 18:39 | 2:07 | Bana 4D |
30 | | Mikael Tarandi | IFK Lidingö SOK 1 | 18:42 | 2:10 | Bana 4A |
| | Eleanore Nealis | Länna IF 1 | 18:42 | 2:10 | Bana 4C |
32 | | Ville Rehn | Lynx 1 | 18:49 | 2:17 | Bana 4C |
33 | | Erik Wigle | Södertälje-Nykvarn OF 1 | 18:52 | 2:20 | Bana 4C |
34 | | Hugo Lindbärg | OK Södertörn 1 | 18:53 | 2:21 | Bana 4D |
35 | | Oskar Forsberg | Tullinge SK 1 | 18:54 | 2:22 | Bana 4C |
36 | | Roger Lind | Leksands OK 1 | 18:56 | 2:24 | Bana 4D |
37 | | Miska Saarnijoki | Tampereen Pyrintö 2 | 18:57 | 2:25 | Bana 4B |
38 | | Jeremias Joutsensaari | Kangasala SK 1 | 18:58 | 2:26 | Bana 4B |
39 | | Annica Jansson | IFK Lidingö SOK 1 | 19:00 | 2:28 | Bana 4D |
| | Johan Langerak | Järfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 1 | 19:00 | 2:28 | Bana 4D |
| | Rasmus Jonsson | Tjällmo-Godegårds OK 1 | 19:00 | 2:28 | Bana 4D |
42 | | Sarah Persson | OK Denseln 1 | 19:01 | 2:29 | Bana 4C |
43 | | Hanna Lagerberg | OK Södertörn 1 | 19:04 | 2:32 | Bana 4A |
44 | | Lars Jakobsson | Västerås SOK 1 | 19:05 | 2:33 | Bana 4A |
45 | | Vilma von Krusenstierna | OK Kåre 1 | 19:06 | 2:34 | Bana 4C |
46 | | Gabriella Gustafsson | IK Hakarpspojkarna 1 | 19:07 | 2:35 | Bana 4C |
| | Ragne Wiklund | Nydalens SK 1 | 19:07 | 2:35 | Bana 4D |
48 | | J Jönsson Hellstadius | Södertälje-Nykvarn OF 1 | 19:08 | 2:36 | Bana 4B |
| | Philip Carlsson | Nyköpings OK 1 | 19:08 | 2:36 | Bana 4B |
50 | | Anette Granstedt | IK Hakarpspojkarna 1 | 19:10 | 2:38 | Bana 4B |
51 | | Viktor Barkegren | Stora Tuna OK 1 | 19:11 | 2:39 | Bana 4A |
52 | | Joar Hertin | Västerviks OK / Rävetofta OK 1 | 19:13 | 2:41 | Bana 4A |
| | Ville Mannonen | Helsingin Suunnistajat 1 | 19:13 | 2:41 | Bana 4C |
54 | | Oliver Angelsiöö | OK Linné 2 | 19:14 | 2:42 | Bana 4B |
| | Olle Sörqvist | Markbygdens OK 1 | 19:14 | 2:42 | Bana 4D |
56 | | Anders Johansson | Hestra IF 1 | 19:15 | 2:43 | Bana 4B |
| | Vanessa Fricker | Stora Tuna OK 2 | 19:15 | 2:43 | Bana 4D |
| | Carl Carlsson | Nyköpings OK 1 | 19:15 | 2:43 | Bana 4C |
59 | | Tone Albrektsson | OK Ravinen 1 | 19:16 | 2:44 | Bana 4D |
60 | | Otso Westerlund | Koovee 1 | 19:17 | 2:45 | Bana 4A |
61 | | Georg Eklöw | OK Södertörn 1 | 19:19 | 2:47 | Bana 4C |
62 | | Henna Pylvänäinen | Kouvolan Suunnistajat 1 | 19:20 | 2:48 | Bana 4B |
63 | | Åsa Höög | OK Tisaren 1 | 19:22 | 2:50 | Bana 4D |
64 | | Sara Wadman | IFK Moras OK 1 | 19:23 | 2:51 | Bana 4C |
65 | | Vili Mähönen | Tampereen Pyrintö 1 | 19:25 | 2:53 | Bana 4C |
66 | | Daniel Rönnqvist | OK Linné 1 | 19:26 | 2:54 | Bana 4D |
67 | | Tuuli Heikkilä | Lynx 1 | 19:27 | 2:55 | Bana 4A |
| | Ari Heikkilä | Hämeenlinnan Suunnistajat 1 | 19:27 | 2:55 | Bana 4C |
69 | | Myrra Carlsson | OK Orion 1 | 19:28 | 2:56 | Bana 4D |
| | Emil Andersson | Haninge SOK 1 | 19:28 | 2:56 | Bana 4C |
| | Fanny Sundblad | Eksjö SOK 1 | 19:28 | 2:56 | Bana 4B |
72 | | Kristoffer Nyberg | Hellas Orientering 1 | 19:29 | 2:57 | Bana 4B |
| | Gina Granstedt | Halden SK 1 | 19:29 | 2:57 | Bana 4D |
74 | | Noel Waldenfjord | Järfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 1 | 19:30 | 2:58 | Bana 4A |
| | Audun Bergan | Nydalens SK 1 | 19:30 | 2:58 | Bana 4C |
76 | | Anders Björklund | Trollhättans SOK 1 | 19:32 | 3:00 | Bana 4B |
77 | | Elias Röstin | Söders-Tyresö 1 | 19:33 | 3:01 | Bana 4D |
| | Lauri Ketola | Koovee 2 | 19:33 | 3:01 | Bana 4D |
79 | | Fritz Aebi | OK Tisaren 1 | 19:35 | 3:03 | Bana 4C |
| | Runa Lien Backstrøm | Halden SK 1 | 19:35 | 3:03 | Bana 4C |
81 | | Gustav Runefors | Växjö OK 1 | 19:36 | 3:04 | Bana 4D |
82 | | Jonatan Ståhl | Sundbybergs IK 1 | 19:37 | 3:05 | Bana 4D |
83 | | Josefine Höög | Hagaby GOIF 1 | 19:38 | 3:06 | Bana 4B |
84 | | Niklas Ekström | MS Parma 2 | 19:41 | 3:09 | Bana 4C |
85 | | Olle Grywenz | OK Linné 1 | 19:42 | 3:10 | Bana 4B |
| | Ellen Blennow | Falköpings AIK OK 1 | 19:42 | 3:10 | Bana 4A |
87 | | Alexander Käll | Tumba-Mälarhöjden OK 1 | 19:43 | 3:11 | Bana 4A |
| | Fredrik Hamrefors | Västerås SOK 1 | 19:43 | 3:11 | Bana 4B |
89 | | Rasmus Ekström | MS Parma 1 | 19:44 | 3:12 | Bana 4A |
90 | | Leevi Keronen | Tampereen Pyrintö 2 | 19:45 | 3:13 | Bana 4A |
91 | | John Larsson | Rånäs OK 1 | 19:46 | 3:14 | Bana 4B |
| | Kristina Ljunggren | Linköpings OK 1 | 19:46 | 3:14 | Bana 4A |
93 | | Sandra Boström | OK Linné 1 | 19:48 | 3:16 | Bana 4C |
| | Josefina Sundman | Hiidenkiertäjät 1 | 19:48 | 3:16 | Bana 4A |
95 | | Torbjörn Jansson | KFUM Örebro OK 1 | 19:50 | 3:18 | Bana 4D |
96 | | Lisa Jonsson Nordin | Skåneslättens OL 1 | 19:51 | 3:19 | Bana 4A |
97 | | Karin Noborn | IFK Göteborg 1 | 19:52 | 3:20 | Bana 4D |
| | Viking Freij | Snättringe SK 1 | 19:52 | 3:20 | Bana 4B |
99 | | Fredrika von Essen | OK Linné 1 | 19:53 | 3:21 | Bana 4A |
| | Axel Elmblad | Bredaryds SOK 1 | 19:53 | 3:21 | Bana 4A |
101 | | Vidar Persson | Täby OK 1 | 19:55 | 3:23 | Bana 4B |
| | Arvid Westerberg | OK Kolmården 1 | 19:55 | 3:23 | Bana 4A |
| | Moa Westblad | OK Ravinen 1 | 19:55 | 3:23 | Bana 4C |
104 | | Emma Hållström | Gävle OK 1 | 19:56 | 3:24 | Bana 4B |
105 | | Alma Wilhelmsson | Falköpings AIK OK 1 | 19:57 | 3:25 | Bana 4D |
| | Mikko Eerola | Tampereen Pyrintö 2 | 19:57 | 3:25 | Bana 4C |
107 | | Ella Mahlamäki | Espoon Suunta 1 | 19:58 | 3:26 | Bana 4B |
| | Simon Johansson | OK Kolmården 2 | 19:58 | 3:26 | Bana 4A |
| | Sanni Kuusinen | Hämeenlinnan Suunnistajat 1 | 19:58 | 3:26 | Bana 4B |
110 | | Adrian Vartia | OK Löftan 1 | 19:59 | 3:27 | Bana 4C |
| | Timo Hietaoja | Hiidenkiertäjät 1 | 19:59 | 3:27 | Bana 4B |
112 | | Tilda Östberg | Stora Tuna OK 2 | 20:00 | 3:28 | Bana 4B |
| | Fredrik Glännefors | Söders-Tyresö 1 | 20:00 | 3:28 | Bana 4B |
| | Ella Wallinder | Göteborg-Majorna OK 1 | 20:00 | 3:28 | Bana 4C |
| | Sanna Fasth | Eksjö SOK 1 | 20:00 | 3:28 | Bana 4D |
| | Ella Skog | Koovee 1 | 20:00 | 3:28 | Bana 4B |
| | Hannu Vehmaa | Koovee 1 | 20:00 | 3:28 | Bana 4D |
118 | | Elias Lehikoinen | Espoon Suunta 1 | 20:01 | 3:29 | Bana 4A |
119 | | Anni Haanpää | Tampereen Pyrintö 1 | 20:02 | 3:30 | Bana 4A |
120 | | Anna Dahlgren-Rosén | Järla Orientering 1 | 20:03 | 3:31 | Bana 4C |
| | Annika Zell | OK Kåre 1 | 20:03 | 3:31 | Bana 4D |
| | Alex Virtala | Pargas IF 1 | 20:03 | 3:31 | Bana 4D |
123 | | Lisa Berggren | OK Kolmården 1 | 20:04 | 3:32 | Bana 4D |
| | Kajsa Mattsson | OK Kåre 1 | 20:04 | 3:32 | Bana 4A |
| | Moa Svensson | IK Hakarpspojkarna 1 | 20:04 | 3:32 | Bana 4D |
126 | | Pekka Ripatti | Anttolan Urheilijat / Kalevan Rasti 1 | 20:05 | 3:33 | Bana 4A |
| | Johan Calleberg | Snättringe SK 2 | 20:05 | 3:33 | Bana 4B |
128 | | Simon Dahlberg | OK Nolaskogsarna 1 | 20:06 | 3:34 | Bana 4B |
129 | | Tomas Karlsson | OK Skogshjortarna 1 | 20:07 | 3:35 | Bana 4A |
| | Anna Kindlundh | Södertälje-Nykvarn OF 1 | 20:07 | 3:35 | Bana 4D |
131 | | David Borg | Södertälje-Nykvarn OF 2 | 20:08 | 3:36 | Bana 4A |
| | Idun Kristine Felde Olaussen | Halden SK 1 | 20:08 | 3:36 | Bana 4A |
| | Jesper Lidmar | Snättringe SK 2 | 20:08 | 3:36 | Bana 4D |
134 | | Ekaterina Babyeva | Hellas Orientering 1 | 20:10 | 3:38 | Bana 4A |
135 | | Leo Johansson | OK Kolmården 2 | 20:11 | 3:39 | Bana 4D |
136 | | Nils Strand | OK Linné 4 | 20:12 | 3:40 | Bana 4A |
| | Elvira Sellgren | Göteborg-Majorna OK 1 | 20:12 | 3:40 | Bana 4B |
| | Malin Årebäck | Göteborg-Majorna OK 1 | 20:12 | 3:40 | Bana 4D |
| | Ingrid Vrålstad Løvås | Varegg Fleridrett 1 | 20:12 | 3:40 | Bana 4D |
140 | | Tobias Karlsson | Snättringe SK 1 | 20:13 | 3:41 | Bana 4C |
141 | | Julia Angelsiöö | OK Linné 2 | 20:14 | 3:42 | Bana 4A |
| | Ruben Hylander | Tumba-Mälarhöjden OK 1 | 20:14 | 3:42 | Bana 4B |
| | Roope Ruuhiala | Hiisirasti 1 | 20:14 | 3:42 | Bana 4C |
144 | | Ulla Molin | Attunda OK 1 | 20:16 | 3:44 | Bana 4C |
145 | | Emanuel Herberthson | Linköpings OK 1 | 20:18 | 3:46 | Bana 4D |
146 | | Annika Matilainen | Helsingin Suunnistajat 1 | 20:19 | 3:47 | Bana 4B |
| | Lotta Eerola | Tampereen Pyrintö 1 | 20:19 | 3:47 | Bana 4B |
148 | | William Nilsson | Nyköpings OK 1 | 20:20 | 3:48 | Bana 4A |
149 | | Sandra Näslund | Västerås SOK 1 | 20:21 | 3:49 | Bana 4D |
150 | | Elin Ransjö-Zander | OK Tyr 1 | 20:22 | 3:50 | Bana 4D |
151 | | Amanda Berggren | Tullinge SK 1 | 20:23 | 3:51 | Bana 4D |
| | Simon Frisk | Gustavsbergs OK 1 | 20:23 | 3:51 | Bana 4A |
| | Frida Vikström | Sundsvalls OK 1 | 20:23 | 3:51 | Bana 4D |
| | Anna Hallmén | OK Tisaren 1 | 20:23 | 3:51 | Bana 4A |
155 | | Mia Saarilaakso | Lappeen Riento 1 | 20:24 | 3:52 | Bana 4C |
156 | | Anneli Berggren | OK Denseln 1 | 20:25 | 3:53 | Bana 4B |
| | Heidi Plit | Lynx 1 | 20:25 | 3:53 | Bana 4D |
| | August Asheim Birkeland | Halden SK 1 | 20:25 | 3:53 | Bana 4B |
| | Ilkka Saarimäki | Angelniemen Ankkuri 1 | 20:25 | 3:53 | Bana 4D |
160 | | Eric Lönnström | OK Orient 1 | 20:27 | 3:55 | Bana 4A |
161 | | Matias Salonen | Helsingin Suunnistajat 2 | 20:28 | 3:56 | Bana 4A |
| | Viktor Berg | Leksands OK 1 | 20:28 | 3:56 | Bana 4C |
163 | | Lars Young Vik | Nydalens SK 1 | 20:29 | 3:57 | Bana 4A |
| | Erling Holst | OK Linné 4 | 20:29 | 3:57 | Bana 4B |
165 | | Gustav Nyman | Vänersborgs SK 1 | 20:30 | 3:58 | Bana 4B |
166 | | Patricia Edgarsson | OK Skogsfalken 1 | 20:31 | 3:59 | Bana 4A |
| | Filip Johansson | Trollhättans SOK 1 | 20:31 | 3:59 | Bana 4C |
168 | | Lukas Torbiörnsson | Järla Orientering 2 | 20:33 | 4:01 | Bana 4D |
| | William Ernlund | OK Linné 2 | 20:33 | 4:01 | Bana 4C |
170 | | Virpi Palmen | Espoon Suunta 1 | 20:35 | 4:03 | Bana 4C |
| | Anna Yakimenko | Hiisirasti 1 | 20:35 | 4:03 | Bana 4A |
172 | | Mats Sandewall | Umeå OK / Robertsfors IK 1 | 20:36 | 4:04 | Bana 4A |
| | Oskari Niemi | Lappeen Riento 1 | 20:36 | 4:04 | Bana 4D |
| | Magnus Lundberg | Gävle OK 1 | 20:36 | 4:04 | Bana 4A |
| | Joel Wahlqvist | OK Roslagen 1 | 20:36 | 4:04 | Bana 4B |
| | Ella Immonen | Rastivarsat 1 | 20:36 | 4:04 | Bana 4C |
177 | | Lina Svärd | IF Thor 1 | 20:37 | 4:05 | Bana 4B |
| | Felix Persson | Haninge SOK 1 | 20:37 | 4:05 | Bana 4B |
179 | | Gabriella Bergander | Eksjö SOK 1 | 20:38 | 4:06 | Bana 4C |
180 | | Ruben Bryngelsson | Tullinge SK 1 | 20:39 | 4:07 | Bana 4A |
| | Sebastian Fingerroos | Paimion Rasti 2 | 20:39 | 4:07 | Bana 4D |
182 | | Selja Kaartinen | Angelniemen Ankkuri 1 | 20:40 | 4:08 | Bana 4A |
| | Johanna Sundström | Järla Orientering 1 | 20:40 | 4:08 | Bana 4D |
| | Linus Jern | OK77 1 | 20:40 | 4:08 | Bana 4D |
185 | | Lukas Arkäng | Tullinge SK 2 | 20:42 | 4:10 | Bana 4A |
| | Kristian Salo | OK Orient 1 | 20:42 | 4:10 | Bana 4C |
| | Johanna Henriksson | Gävle OK 1 | 20:42 | 4:10 | Bana 4C |
188 | | Ingmar Ekelöv | Skåneslättens OL 1 | 20:43 | 4:11 | Bana 4D |
189 | | Antonia Holmgren | IF Sibbo-Vargarna 1 | 20:44 | 4:12 | Bana 4B |
190 | | Eero Turkki | Olavin Rasti 1 | 20:45 | 4:13 | Bana 4B |
| | Per Nordholm | Sävedalens AIK 1 | 20:45 | 4:13 | Bana 4A |
| | Konsta Piironen | MS Parma 1 | 20:45 | 4:13 | Bana 4C |
| | Karl Petersén | OK Njudung / Kexholms SK 1 | 20:45 | 4:13 | Bana 4B |
194 | | Melker Forsberg | KFUM Örebro OK 1 | 20:46 | 4:14 | Bana 4B |
| | Maria Gustafsson | Hagaby GOIF 1 | 20:46 | 4:14 | Bana 4A |
| | Janina Donner | OK77 1 | 20:46 | 4:14 | Bana 4C |
| | Anne Nurmi | Angelniemen Ankkuri 1 | 20:46 | 4:14 | Bana 4B |
198 | | Topias Arola | Paimion Rasti 1 | 20:47 | 4:15 | Bana 4D |
| | Stina Gustås | Linköpings OK 2 | 20:47 | 4:15 | Bana 4D |
| | Hugo Dalhammer | OK Roxen 1 | 20:47 | 4:15 | Bana 4C |
201 | | Martin Lamm | Frölunda OL 1 | 20:48 | 4:16 | Bana 4C |
| | Axel Bergström | OK Rodhen 1 | 20:48 | 4:16 | Bana 4B |
| | Aki Nieminen | Rasti-Nokia 1 | 20:48 | 4:16 | Bana 4A |
204 | | Juho Ojala | Rastikarhut 1 | 20:49 | 4:17 | Bana 4B |
| | Anton Hänström | Täby OK 2 | 20:49 | 4:17 | Bana 4C |
206 | | Julia Rajan | IFK Lidingö SOK 1 | 20:50 | 4:18 | Bana 4B |
207 | | Vilma Persson | OK Skogsfalken 1 | 20:51 | 4:19 | Bana 4D |
208 | | Annika Eriksson | OK Borgen / Tierps SOK 1 | 20:52 | 4:20 | Bana 4B |
| | Roland Warenius | Dalaportens OL 1 | 20:52 | 4:20 | Bana 4A |
| | Jukka Saramäki | Lynx 1 | 20:52 | 4:20 | Bana 4B |
| | Johanna Viilo | Tampereen Pyrintö 1 | 20:52 | 4:20 | Bana 4D |
| | Claudia Kantola | Lahden Suunnistajat-37 1 | 20:52 | 4:20 | Bana 4D |
213 | | Ira Kiero | Lappeen Riento 1 | 20:53 | 4:21 | Bana 4B |
| | Märta Ransjö-Zander | OK Tyr 1 | 20:53 | 4:21 | Bana 4A |
215 | | Madelene Allmungs | Leksands OK 1 | 20:54 | 4:22 | Bana 4B |
| | Teemu Anttila | Suomusjärven Sisu / Perttelin Peikot 1 | 20:54 | 4:22 | Bana 4D |
| | Martti Alanen | Rasti-Kurikka 1 | 20:54 | 4:22 | Bana 4D |
218 | | Anders Hall | Järla Orientering 1 | 20:55 | 4:23 | Bana 4B |
219 | | Ilari Haltia | Rajamäen Rykmentti 1 | 20:56 | 4:24 | Bana 4C |
220 | | Caroline Holmgren | IF Sibbo-Vargarna 1 | 20:57 | 4:25 | Bana 4D |
221 | | Sarka Plhalova | Magnus Orienteering 1 | 20:58 | 4:26 | Bana 4B |
222 | | Sixten Törnqvist | Västerås SOK 2 | 20:59 | 4:27 | Bana 4D |
223 | | Sofia Klasson | Hestra IF 1 | 21:02 | 4:30 | Bana 4A |
224 | | Emmi Järvelä | Kärkölän Kisa-Veikot / Mäntsälän Urheilijat 1 | 21:03 | 4:31 | Bana 4B |
| | Erik Berlin | Trollhättans SOK 1 | 21:03 | 4:31 | Bana 4A |
226 | | Vilma Annala | Kangasala SK 1 | 21:04 | 4:32 | Bana 4A |
227 | | Tapio Halme | Angelniemen Ankkuri 1 | 21:05 | 4:33 | Bana 4C |
| | Sanna Nuottajärvi | IF Sibbo-Vargarna 1 | 21:05 | 4:33 | Bana 4C |
| | Matti Viirto | Hiidenkiertäjät 1 | 21:05 | 4:33 | Bana 4D |
230 | | Emil Axelsson | Lerums SOK 1 | 21:06 | 4:34 | Bana 4D |
| | Alva Sellgren | Göteborg-Majorna OK 2 | 21:06 | 4:34 | Bana 4B |
| | Isak Jonsson | Nydalens SK 1 | 21:06 | 4:34 | Bana 4B |
233 | | Ausra Bartkeviciene | OK Denseln 1 | 21:07 | 4:35 | Bana 4A |
| | Jouko Anttila | Rasti-Kurikka 1 | 21:07 | 4:35 | Bana 4B |
235 | | Vegard Kittilsen | Freidig 1 | 21:08 | 4:36 | Bana 4A |
236 | | Axel Johansson | Sol Tranås 1 | 21:09 | 4:37 | Bana 4B |
237 | | Fredrik Junevik | Leksands OK 3 | 21:10 | 4:38 | Bana 4B |
| | Sten Segerslätt | Skåneslättens OL 1 | 21:10 | 4:38 | Bana 4C |
239 | | Tobias Ekholm | OK Orient 1 | 21:11 | 4:39 | Bana 4D |
| | Anni Valtonen | MS Parma 1 | 21:11 | 4:39 | Bana 4B |
| | Mikkel Lindberg | Turun Suunnistajat 1 | 21:11 | 4:39 | Bana 4D |
242 | | Lars Vicari | Navi 1 | 21:12 | 4:40 | Bana 4B |
243 | | Isak Bergkvist | Bjursås OK / Grycksbo IF OK 1 | 21:13 | 4:41 | Bana 4D |
| | Johanna Källvik-Leufvén | Åmåls OK / Stigsökarna / Stångenäs AIS 1 | 21:13 | 4:41 | Bana 4D |
245 | | Gustav Frænell | Sundsvalls OK 1 | 21:14 | 4:42 | Bana 4A |
246 | | Benjamin Näslund | Skogslöparna 1 | 21:15 | 4:43 | Bana 4A |
| | Maja Enges | Leksands OK 1 | 21:15 | 4:43 | Bana 4A |
| | Emelie Brudin | IFK Moras OK 2 | 21:15 | 4:43 | Bana 4B |
| | Erika Källvik-Leufvén | Åmåls OK / Stigsökarna / Stångenäs AIS 1 | 21:15 | 4:43 | Bana 4C |
250 | | Hugo Bäsén | IF Thor 1 | 21:16 | 4:44 | Bana 4C |
251 | | Eero Hautala | Kortesjärven Järviveikot 1 | 21:17 | 4:45 | Bana 4B |
| | Anniken Karlsen | Oppsal Orientering 1 | 21:17 | 4:45 | Bana 4C |
253 | | Synne Nesheim Flatebakken | IL Tyrving 1 | 21:18 | 4:46 | Bana 4A |
254 | | Ellinor Östervall | Tumba-Mälarhöjden OK 1 | 21:20 | 4:48 | Bana 4D |
| | Moa Kuhlin | Göteborg-Majorna OK 2 | 21:20 | 4:48 | Bana 4A |
| | Heini Rintanen | Kangasala SK 1 | 21:20 | 4:48 | Bana 4D |
| | Andreas Johnson | Sigtuna OK 1 | 21:20 | 4:48 | Bana 4D |
| | Ella Palm | IK Hakarpspojkarna 2 | 21:20 | 4:48 | Bana 4B |
259 | | Anu Kovanen | Suunta Jyväskylä 1 | 21:21 | 4:49 | Bana 4C |
260 | | Oliver Wallin Higgins | IL Tyrving 1 | 21:22 | 4:50 | Bana 4C |
261 | | Svante Johansson | Täby OK 1 | 21:23 | 4:51 | Bana 4A |
| | Johanna Gustås | Linköpings OK 2 | 21:23 | 4:51 | Bana 4C |
| | Jakob Sjöberg | Gävle OK 2 | 21:23 | 4:51 | Bana 4D |
| | Line Laurantsen | Varegg Fleridrett 1 | 21:23 | 4:51 | Bana 4C |
| | Ebba Ekman | OK Tyr 1 | 21:23 | 4:51 | Bana 4B |
266 | | Emil Jonsell | IF Thor 1 | 21:24 | 4:52 | Bana 4A |
267 | | Emilia Engel | OK Ravinen 2 | 21:25 | 4:53 | Bana 4C |
268 | | Björn Rosendahl | Ärla IF 2 | 21:26 | 4:54 | Bana 4C |
| | Linda Gustafsson | OK Tyr 2 | 21:26 | 4:54 | Bana 4A |
| | Maria Bengtsson | Långhundra IF 1 | 21:26 | 4:54 | Bana 4D |
| | Jonas Carlsson | Stora Tuna OK 3 | 21:26 | 4:54 | Bana 4B |
272 | | Kalle Johansson | OK Skogshjortarna 1 | 21:27 | 4:55 | Bana 4D |
| | Marie Malmborg | Söders-Tyresö 1 | 21:27 | 4:55 | Bana 4C |
| | Carl Josefsson | Sävedalens AIK 1 | 21:27 | 4:55 | Bana 4D |
275 | | Joel Ernstsson | Finspångs SOK 1 | 21:28 | 4:56 | Bana 4D |
| | Lotta Thureson Giberg | Hellas Orientering 1 | 21:28 | 4:56 | Bana 4C |
| | Frida Lövgren | IFK Moras OK 1 | 21:28 | 4:56 | Bana 4A |
| | Kane Andersson | IFK Moras OK 1 | 21:28 | 4:56 | Bana 4B |
279 | | Linus Täck | OK Hammaren 1 | 21:29 | 4:57 | Bana 4A |
280 | | Frida Svedberg | Sundsvalls OK 1 | 21:32 | 5:00 | Bana 4B |
| | Tuomas Uusitalo | Espoon Akilles 1 | 21:32 | 5:00 | Bana 4B |
282 | | Oliver Höglund | Järla Orientering 2 | 21:33 | 5:01 | Bana 4B |
283 | | Maria Jansson | OK Linné 2 | 21:34 | 5:02 | Bana 4D |
| | Julia Torrkulla | IF Femman 1 | 21:34 | 5:02 | Bana 4B |
| | Emil Grehn | OK Rodhen 1 | 21:34 | 5:02 | Bana 4C |
| | Jenny Virtala | Pargas IF 1 | 21:34 | 5:02 | Bana 4B |
287 | | Matias Lautamäki | Hämeenlinnan Suunnistajat 2 | 21:35 | 5:03 | Bana 4B |
| | Ove Forsström | OK Raseborg 1 | 21:35 | 5:03 | Bana 4A |
| | Måns Holmgren | OK Hammaren 1 | 21:35 | 5:03 | Bana 4C |
290 | | Ludvig Lindén | Attunda OK 1 | 21:36 | 5:04 | Bana 4A |
| | Claes-Erik Karlsson | Attunda OK 1 | 21:36 | 5:04 | Bana 4B |
| | Agnes Spånér | Göteborg-Majorna OK 2 | 21:36 | 5:04 | Bana 4D |
| | Nils Ottosson | Gävle OK 2 | 21:36 | 5:04 | Bana 4C |
| | Roy Fransson | Ärla IF 1 | 21:36 | 5:04 | Bana 4D |
295 | | Hanna Kiri | Vehkalahden Veikot 1 | 21:37 | 5:05 | Bana 4B |
296 | | Hedda Raadal Bjørlo | Halden SK 2 | 21:38 | 5:06 | Bana 4B |
297 | | Lukas Enlund | IF Femman 1 | 21:39 | 5:07 | Bana 4D |
| | vacant | Jönköpings OK 1 | 21:39 | 5:07 | Bana 4D |
| | Björn Linnersjö | OK Orion 1 | 21:39 | 5:07 | Bana 4C |
| | Hilda Holmqvist Johansson | IK Hakarpspojkarna 2 | 21:39 | 5:07 | Bana 4C |
| | Eemeli Toivanen | Hiidenkiertäjät 2 | 21:39 | 5:07 | Bana 4D |
302 | | Alfred Pettersson | Falköpings AIK OK 1 | 21:40 | 5:08 | Bana 4B |
303 | | Ida Hedin | Kils OK 1 | 21:41 | 5:09 | Bana 4B |
| | Emma Nordberg | OK Tranan 1 | 21:41 | 5:09 | Bana 4A |
| | Örjan Svahn | IFK Moras OK 1 | 21:41 | 5:09 | Bana 4D |
| | Ida Feiring Haltia | IL Tyrving 1 | 21:41 | 5:09 | Bana 4B |
| | Jeanette Sigenstam | Markbygdens OK 1 | 21:41 | 5:09 | Bana 4C |
308 | | Kerstin Larsson | Hagaby GOIF 1 | 21:42 | 5:10 | Bana 4C |
| | Heta Virtanen | Hämeenlinnan Suunnistajat 1 | 21:42 | 5:10 | Bana 4D |
| | Emilia Välimaa | Hirvensalon Heitto 1 | 21:42 | 5:10 | Bana 4D |
311 | | Erik Hogedal | Göteborg-Majorna OK 4 | 21:43 | 5:11 | Bana 4A |
| | Anton Gunnarsson | Bredaryds SOK 1 | 21:43 | 5:11 | Bana 4C |
| | Sofie Ohlsson | Ärla IF 1 | 21:43 | 5:11 | Bana 4C |
314 | | Karin Torstensson | Falköpings AIK OK 1 | 21:45 | 5:13 | Bana 4C |
| | Hanne Hilo | Lynx 2 | 21:45 | 5:13 | Bana 4A |
| | Jesper Johansson | OK Löftan 1 | 21:45 | 5:13 | Bana 4B |
317 | | Eija Koskivaara | MS Parma 1 | 21:46 | 5:14 | Bana 4D |
318 | | Hugo Setthagen | OK Tranan 1 | 21:47 | 5:15 | Bana 4C |
| | Teodor Danielsson | Istrums SK 1 | 21:47 | 5:15 | Bana 4C |
320 | | Ivar Lidström Lauri | Snättringe SK 1 | 21:48 | 5:16 | Bana 4A |
321 | | Kauko Parkkinen | Rajamäen Rykmentti 1 | 21:49 | 5:17 | Bana 4D |
322 | | Joni Koskinen | Rajamäen Rykmentti 1 | 21:50 | 5:18 | Bana 4A |
323 | | Anders Gunnar Dahlgren | Hagaby GOIF 1 | 21:51 | 5:19 | Bana 4D |
| | Maria Zeijlon | OK Hällen 1 | 21:51 | 5:19 | Bana 4C |
| | Lars Sandstad | Freidig 1 | 21:51 | 5:19 | Bana 4B |
| | Petrina Costermans | Järla Orientering 2 | 21:51 | 5:19 | Bana 4A |
327 | | Tuva Carlsson Wallum | Sävedalens AIK 1 | 21:53 | 5:21 | Bana 4B |
| | Linus Lundberg | OK Bävern 1 | 21:53 | 5:21 | Bana 4D |
329 | | Anton Johansson Glivesson | Ronneby OK 1 | 21:54 | 5:22 | Bana 4D |
330 | | Johan Mårtensson | OK Skogsstjärnan 1 | 21:55 | 5:23 | Bana 4D |
| | Amanda Jansson | OK Djerf 1 | 21:55 | 5:23 | Bana 4A |
| | vacant | Østmarka OK 1 | 21:55 | 5:23 | Bana 4C |
333 | | Anna Herbert | Täby OK 1 | 21:56 | 5:24 | Bana 4D |
| | Lotta Ransjö | OK Tyr 1 | 21:56 | 5:24 | Bana 4C |
| | Camilla Nyqvist | Järla Orientering 2 | 21:56 | 5:24 | Bana 4C |
336 | | Elsa Nilsson | Domnarvets GOIF 2 | 21:57 | 5:25 | Bana 4B |
337 | | Jakob Gunnarsson | Lerums SOK 1 | 21:58 | 5:26 | Bana 4C |
| | Milja Heikkilä | Hämeenlinnan Suunnistajat 1 | 21:58 | 5:26 | Bana 4A |
339 | | Hanna Röstin | Söders-Tyresö 1 | 21:59 | 5:27 | Bana 4A |
| | Pär Ericsson | Linköpings OK 1 | 21:59 | 5:27 | Bana 4C |
341 | | Johanna Asp | IFK Göteborg 1 | 22:00 | 5:28 | Bana 4C |
| | Anna Karlström | OK Linné 3 | 22:00 | 5:28 | Bana 4D |
343 | | Christer Fransson | Motala AIF OL 1 | 22:01 | 5:29 | Bana 4D |
| | Hanna Gabrielsson | Kungälvs OK 1 | 22:01 | 5:29 | Bana 4C |
| | Edvin Kuokkanen | Turun Suunnistajat 1 | 22:01 | 5:29 | Bana 4A |
346 | | Ida Jussila | Tampereen Pyrintö 2 | 22:02 | 5:30 | Bana 4D |
| | Emma Sundvall | Järla Orientering 1 | 22:02 | 5:30 | Bana 4A |
| | Victoria Asketun | OK Roxen 1 | 22:02 | 5:30 | Bana 4B |
349 | | Lisa Wassén | Vänersborgs SK 1 | 22:03 | 5:31 | Bana 4A |
| | Nils Lundgren | Sundsvalls OK 1 | 22:03 | 5:31 | Bana 4C |
| | Ola Johansson | Gävle OK 1 | 22:03 | 5:31 | Bana 4D |
352 | | Staffan Runtegen | Boxholm-Mjölby OL 1 | 22:05 | 5:33 | Bana 4D |
| | Viktor Wallin | Korsnäs IF OK / Malungs OK Skogsmårdarna 1 | 22:05 | 5:33 | Bana 4D |
354 | | Saara Korhonen | Pihkaniskat 1 | 22:06 | 5:34 | Bana 4C |
| | Kajsa Bogren | Sundbybergs IK 1 | 22:06 | 5:34 | Bana 4A |
356 | | Luna Ketonen | OK Orient 1 | 22:07 | 5:35 | Bana 4A |
| | Axel Leijon Thorell | Långhundra IF 1 | 22:07 | 5:35 | Bana 4A |
358 | | Elin Lindblad | OK Djerf 1 | 22:08 | 5:36 | Bana 4D |
| | Oskari Arvela | Lahden Suunnistajat-37 1 | 22:08 | 5:36 | Bana 4B |
| | David Kindlund | OK Tyr 2 | 22:08 | 5:36 | Bana 4D |
| | Frida Bakken Ulseth | Nydalens SK 2 | 22:08 | 5:36 | Bana 4D |
362 | | Per Emion | KFUM Örebro OK 1 | 22:09 | 5:37 | Bana 4B |
| | Anna Flakberg | IFK Göteborg 1 | 22:09 | 5:37 | Bana 4B |
| | Kenneth Kaisajuntti | OK Skogsfalken 1 | 22:09 | 5:37 | Bana 4C |
365 | | Karl Lundin | Katrineholms OK 1 | 22:10 | 5:38 | Bana 4B |
| | Isak Anängen | Nyköpings OK 2 | 22:10 | 5:38 | Bana 4B |
367 | | Camilla Larsson | OK Hällen 1 | 22:11 | 5:39 | Bana 4A |
| | Tommy Olsson | OK Dacke 1 | 22:11 | 5:39 | Bana 4A |
| | Lukas Lantto | Järfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 1 | 22:11 | 5:39 | Bana 4C |
| | Thea Fagerström | IFK Göteborg 1 | 22:11 | 5:39 | Bana 4A |
371 | | Mattias Hane | OK Tyr 3 | 22:13 | 5:41 | Bana 4D |
372 | | Axel Berglund | Ulricehamns OK 1 | 22:15 | 5:43 | Bana 4D |
| | Amanda Ivehammar | Linköpings OK 2 | 22:15 | 5:43 | Bana 4B |
374 | | Hilla Pitkänen | Jämsän Retki-Veikot 1 | 22:16 | 5:44 | Bana 4B |
| | Arvid Björk | Trollhättans SOK 2 | 22:16 | 5:44 | Bana 4A |
| | Synne Skjærstein | IL Tyrving 1 | 22:16 | 5:44 | Bana 4D |
377 | | Sofia Eriksson | Stora Tuna OK 1 | 22:17 | 5:45 | Bana 4C |
| | Lowe Ehrlin | OK Ravinen 3 | 22:17 | 5:45 | Bana 4D |
379 | | Maarika Taipalus | Rasti-Kurikka 1 | 22:18 | 5:46 | Bana 4C |
380 | | Tuuli Suutari | Kouvolan Suunnistajat 1 | 22:19 | 5:47 | Bana 4A |
| | Jenna Tulonen | Hiidenkiertäjät 1 | 22:19 | 5:47 | Bana 4C |
382 | | Linnea Hansson | OK Roxen 1 | 22:20 | 5:48 | Bana 4A |
| | Inka Nurminen | Jämsän Retki-Veikot 1 | 22:20 | 5:48 | Bana 4D |
| | Elsa Henrysson | Tibro OK 1 | 22:20 | 5:48 | Bana 4A |
| | Risto Wessman | Hiidenkiertäjät 2 | 22:20 | 5:48 | Bana 4A |
386 | | Kornelius Kriszat-Løvfald | Nydalens SK 2 | 22:21 | 5:49 | Bana 4C |
| | Venla Annala | Kangasala SK 2 | 22:21 | 5:49 | Bana 4B |
388 | | Nellie Rydlund | Hässleholms OK / Hästveda OK / OK Torfinn 1 | 22:24 | 5:52 | Bana 4C |
| | Trine Karlberg | Tullinge SK 5 | 22:24 | 5:52 | Bana 4C |
| | Signe Nilsson | Nyköpings OK 1 | 22:24 | 5:52 | Bana 4D |
| | Gustav Perman | Kils OK 1 | 22:24 | 5:52 | Bana 4C |
392 | | Valter Pettersson | OK Tisaren 1 | 22:27 | 5:55 | Bana 4B |
393 | | Jarmo Jumppanen | Pihkaniskat 1 | 22:29 | 5:57 | Bana 4A |
| | Tor Ragnar Andersen | Halden SK 2 | 22:29 | 5:57 | Bana 4C |
395 | | Nikita Alekseyonok | Sävedalens AIK 2 | 22:30 | 5:58 | Bana 4C |
| | Sarah Magnusson | Linköpings OK 1 | 22:30 | 5:58 | Bana 4B |
397 | | Arttu Ylönen | Hyvinkään Rasti 1 | 22:31 | 5:59 | Bana 4C |
398 | | Anna Knutes | Järla Orientering 3 | 22:32 | 6:00 | Bana 4C |
| | Juha Rantoja | Rasti-Kurikka 1 | 22:32 | 6:00 | Bana 4A |
| | Bror Widen | Uddevalla OK 1 | 22:32 | 6:00 | Bana 4A |
401 | | Frida Sahlman | Linköpings OK 2 | 22:33 | 6:01 | Bana 4A |
| | vacant | Østmarka OK 1 | 22:33 | 6:01 | Bana 4D |
403 | | Nora Holmgård | Kils OK 1 | 22:34 | 6:02 | Bana 4D |
404 | | Arvid Eriksson | Hagaby GOIF 2 | 22:35 | 6:03 | Bana 4A |
| | Olof Skyllberg | OK Klemmingen 1 | 22:35 | 6:03 | Bana 4A |
406 | | Rasmus Virgin | Gotlands OF 1 | 22:36 | 6:04 | Bana 4B |
| | Alma Holmqvist Johansson | IK Hakarpspojkarna 2 | 22:36 | 6:04 | Bana 4D |
408 | | Eveliina Ahola | Navi 1 | 22:37 | 6:05 | Bana 4A |
| | Lina Sundqvist | OK Tranan 1 | 22:37 | 6:05 | Bana 4D |
| | Åsa Kindlundh | Alfta-Ösa OK 1 | 22:37 | 6:05 | Bana 4C |
| | William Scherlin | OK Ravinen 3 | 22:37 | 6:05 | Bana 4B |
412 | | Wilma Larsson | OK Tor 1 | 22:38 | 6:06 | Bana 4D |
| | Annika Jönsson | Skåneslättens OL 1 | 22:38 | 6:06 | Bana 4B |
| | Agnes Broman | OK Roslagen 1 | 22:38 | 6:06 | Bana 4C |
| | Jannike Kuuttinen | Närpes OK 1 | 22:38 | 6:06 | Bana 4A |
416 | | Emil Boström | OK Linné 3 | 22:39 | 6:07 | Bana 4B |
| | Hilla Antikainen | Kärkölän Kisa-Veikot / Mäntsälän Urheilijat 1 | 22:39 | 6:07 | Bana 4D |
418 | | Niclas Limnefelt | IFK Lidingö SOK 2 | 22:40 | 6:08 | Bana 4C |
| | Alli Haaavisto | Turun Suunnistajat 1 | 22:40 | 6:08 | Bana 4A |
| | Ilona Haapasaari | Turun Suunnistajat 1 | 22:40 | 6:08 | Bana 4C |
| | Rebecca Mårtensson | Köping-Kolsva OK 1 | 22:40 | 6:08 | Bana 4B |
| | Tommy Westerberg | IF Hagen 1 | 22:40 | 6:08 | Bana 4C |
423 | | Håkon Blågestad | Indre Østfold OK 1 | 22:41 | 6:09 | Bana 4B |
424 | | Camilla Fingerroos | Paimion Rasti 1 | 22:42 | 6:10 | Bana 4B |
| | Elin Jarlemark | IFK Lidingö SOK 2 | 22:42 | 6:10 | Bana 4A |
| | Evelyn Wendelius | IFK Lidingö SOK 2 | 22:42 | 6:10 | Bana 4B |
| | Eero Nevalainen | Pihkaniskat 1 | 22:42 | 6:10 | Bana 4D |
| | Bengt Jonsson | Hestra IF 1 | 22:42 | 6:10 | Bana 4C |
| | Olga Hannunen | Suunta Jyväskylä 1 | 22:42 | 6:10 | Bana 4D |
| | Lisa Johansson | OK Rodhen 1 | 22:42 | 6:10 | Bana 4D |
431 | | Hampus Brunander | Attunda OK 3 | 22:43 | 6:11 | Bana 4B |
| | Nils Westlund | Trosabygdens OK 1 | 22:43 | 6:11 | Bana 4D |
| | Johanna Särnbrink | OK Tisaren 3 | 22:43 | 6:11 | Bana 4A |
| | Julia Adolfsson | OK Kåre 1 | 22:43 | 6:11 | Bana 4B |
435 | | Ellen Wahlbom | OK Orion 1 | 22:44 | 6:12 | Bana 4A |
436 | | Inge Löwegren | Katrineholms OK 1 | 22:45 | 6:13 | Bana 4A |
| | Suvi Lindfeldt | Lahden Suunnistajat-37 1 | 22:45 | 6:13 | Bana 4A |
| | Maarit Dahlman-Tervala | Rastivarsat 1 | 22:45 | 6:13 | Bana 4D |
439 | | Märta Ljungberg | Sjövalla FK / IFK Göteborg 2 | 22:46 | 6:14 | Bana 4D |
| | Rasmus Kihl | Sundbybergs IK 1 | 22:46 | 6:14 | Bana 4C |
| | vacant | OK K?pa 1 | 22:46 | 6:14 | Bana 4B |
442 | | Oskar Enges | Attunda OK 1 | 22:47 | 6:15 | Bana 4D |
443 | | Timo Tommila | Rastikarhut 1 | 22:48 | 6:16 | Bana 4D |
444 | | Moa Lindmark | OK Hällen 1 | 22:49 | 6:17 | Bana 4B |
| | Aaro Ojala | Kouvolan Suunnistajat 1 | 22:49 | 6:17 | Bana 4D |
| | Markku Sipponen | Paimion Rasti 1 | 22:49 | 6:17 | Bana 4C |
| | Sofie Fröjd | Sundsvalls OK 2 | 22:49 | 6:17 | Bana 4B |
| | Tiitus Mustajoki | Tampereen Pyrintö 3 | 22:49 | 6:17 | Bana 4C |
| | Miina Rautakorpi | Kangasala SK 2 | 22:49 | 6:17 | Bana 4D |
450 | | Linnea Johansson | Täby OK 2 | 22:51 | 6:19 | Bana 4B |
451 | | Carl Wärnsberg | Eksjö SOK 2 | 22:52 | 6:20 | Bana 4A |
452 | | Iida Heijari | Vehkalahden Veikot 1 | 22:53 | 6:21 | Bana 4A |
453 | | Lovisa Wigertz | Långhundra IF 1 | 22:54 | 6:22 | Bana 4B |
454 | | Hans Ohlin | Rånäs OK 1 | 22:57 | 6:25 | Bana 4A |
| | Tuva Nikolausson | Gotlands OF 1 | 22:57 | 6:25 | Bana 4A |
| | Katrin Asplund | Kungälvs OK 1 | 22:57 | 6:25 | Bana 4D |
| | Lea Anttolainen | Lahden Suunnistajat-37 1 | 22:57 | 6:25 | Bana 4C |
| | Gunnar Bejbom | Uddevalla OK 1 | 22:57 | 6:25 | Bana 4B |
| | Mia Haavisto | Hyvinkään Rasti 1 | 22:57 | 6:25 | Bana 4A |
460 | | Emelie Jonasson | Forsa OK 1 | 22:58 | 6:26 | Bana 4B |
461 | | Pinja Antikainen | Kärkölän Kisa-Veikot / Mäntsälän Urheilijat 1 | 23:00 | 6:28 | Bana 4A |
462 | | Arvid Roos | OK Linné 3 | 23:01 | 6:29 | Bana 4A |
| | Sixten Elehed | Linköpings OK 4 | 23:01 | 6:29 | Bana 4D |
| | Mathias Blomster | Ronneby OK 1 | 23:01 | 6:29 | Bana 4C |
| | Astrid Einarsson | Tormestorps IF 1 | 23:01 | 6:29 | Bana 4D |
| | Elvira Danielsson | Köping-Kolsva OK 1 | 23:01 | 6:29 | Bana 4D |
| | Niko Vaenerberg | Kärkölän Kisa-Veikot / Mäntsälän Urheilijat 1 | 23:01 | 6:29 | Bana 4C |
468 | | Karl Grywenz | OK Linné 3 | 23:02 | 6:30 | Bana 4C |
| | Venla Tikkanen | Espoon Suunta 2 | 23:02 | 6:30 | Bana 4B |
| | Anne Pelto-Huikko | Hiisirasti 1 | 23:02 | 6:30 | Bana 4B |
471 | | Elin Viker | OK Kåre / OK Skärmen 3 | 23:03 | 6:31 | Bana 4B |
472 | | Silja Laitinen | Rastihaukat 1 | 23:04 | 6:32 | Bana 4A |
473 | | Karl Mollén | OK Denseln 1 | 23:05 | 6:33 | Bana 4D |
| | Linn Lauridsen | Katrineholms OK 1 | 23:05 | 6:33 | Bana 4D |
| | Mimmi Dahlberg | Bredaryds SOK 1 | 23:05 | 6:33 | Bana 4B |
| | Hanna Barkegren | Stora Tuna OK 2 | 23:05 | 6:33 | Bana 4C |
477 | | Hanna Kjellin | Forsa OK 1 | 23:06 | 6:34 | Bana 4C |
| | Viktor Jellvert Börjeson | Göteborg-Majorna OK 4 | 23:06 | 6:34 | Bana 4D |
479 | | Sofia Borg | Linköpings OK 3 | 23:08 | 6:36 | Bana 4C |
| | Björn Nilsson | OK Nackhe / FK Friskus-Varberg 1 | 23:08 | 6:36 | Bana 4A |
| | Lisa Lindkvist | IK Hakarpspojkarna 2 | 23:08 | 6:36 | Bana 4A |
482 | | Moona Lehtola | Kangasala SK 1 | 23:09 | 6:37 | Bana 4C |
483 | | Erik Starkman | Sigtuna OK 1 | 23:10 | 6:38 | Bana 4A |
| | Ludvig Forslund | Linköpings OK 4 | 23:10 | 6:38 | Bana 4A |
| | Liva Westerback | OK77 1 | 23:10 | 6:38 | Bana 4A |
486 | | Annika von Schoultz | OK77 1 | 23:12 | 6:40 | Bana 4B |
487 | | Topias Ahola | Kangasala SK 2 | 23:13 | 6:41 | Bana 4A |
| | Sanni Romu | Suomusjärven Sisu / Perttelin Peikot 1 | 23:13 | 6:41 | Bana 4C |
489 | | Martin Andersson-Björk | Haninge SOK 1 | 23:14 | 6:42 | Bana 4A |
| | Emil Ahlström | Västerås SOK 3 | 23:14 | 6:42 | Bana 4D |
491 | | Albin Lilja | Ronneby OK 1 | 23:15 | 6:43 | Bana 4B |
| | Tjelvar Otterbjörk | Umeå OK / Robertsfors IK 1 | 23:15 | 6:43 | Bana 4D |
| | Hans-Erik Skalberg | Västerås SOK 3 | 23:15 | 6:43 | Bana 4A |
494 | | Isak Garfvé | IFK Moras OK 2 | 23:16 | 6:44 | Bana 4C |
495 | | Rune Svensk | OK Hällen 2 | 23:17 | 6:45 | Bana 4D |
496 | | Albin Berger | Domnarvets GOIF 2 | 23:19 | 6:47 | Bana 4D |
497 | | Henrik Petrisi | Västerbergslagens OL 1 | 23:20 | 6:48 | Bana 4A |
498 | | Eetu Salonen | Kouvolan Suunnistajat 1 | 23:21 | 6:49 | Bana 4C |
| | Axel Flordal | Katrineholms OK 1 | 23:21 | 6:49 | Bana 4C |
| | Per-Martin Gustavson | Tjällmo-Godegårds OK 1 | 23:21 | 6:49 | Bana 4C |
| | Lucas Bergström | Pargas IF 1 | 23:21 | 6:49 | Bana 4A |
502 | | Emma Graas | OK Linné 4 | 23:22 | 6:50 | Bana 4D |
| | Anki Gustafsson | Säterbygdens OK / IFK Umeå 1 | 23:22 | 6:50 | Bana 4A |
| | Anniina Heikkinen | Vehkalahden Veikot 1 | 23:22 | 6:50 | Bana 4C |
505 | | Isabella Lago | Göteborg-Majorna OK 2 | 23:23 | 6:51 | Bana 4C |
| | Santeri Hölttä | Hyvinkään Rasti 1 | 23:23 | 6:51 | Bana 4B |
507 | | Axel Johansson | Finspångs SOK 2 | 23:24 | 6:52 | Bana 4D |
| | Liina Mikkola | Rastikarhut 1 | 23:24 | 6:52 | Bana 4C |
| | Pontus Olofsson-Bierfeldt | Ärla IF 1 | 23:24 | 6:52 | Bana 4B |
510 | | Vilgot Wennblom | Hagaby GOIF 2 | 23:25 | 6:53 | Bana 4D |
| | Elliot Crispin | OK Denseln 2 | 23:25 | 6:53 | Bana 4D |
| | Jorma Kemppi | Navi 1 | 23:25 | 6:53 | Bana 4C |
| | Annika Ardell | OK Rodhen 1 | 23:25 | 6:53 | Bana 4A |
514 | | Johanna Häggström | OK Nolaskogsarna 1 | 23:26 | 6:54 | Bana 4D |
515 | | Rauli Helkkula | Turun Suunnistajat 2 | 23:27 | 6:55 | Bana 4B |
516 | | Nils Schagerström | Garphyttans IF 1 | 23:28 | 6:56 | Bana 4A |
| | Lovisa Längheim | Tullinge SK 4 | 23:28 | 6:56 | Bana 4C |
| | Johanna Hansson | Boxholm-Mjölby OL 1 | 23:28 | 6:56 | Bana 4B |
519 | | Lukas Werner | IFK Lidingö SOK 3 | 23:29 | 6:57 | Bana 4C |
520 | | Petter Boding | IFK Lidingö SOK 1 | 23:30 | 6:58 | Bana 4C |
| | Ida Haapala | Rajamäen Rykmentti 2 | 23:30 | 6:58 | Bana 4C |
522 | | Sofie Franzén | Almby IK 1 | 23:31 | 6:59 | Bana 4A |
| | Arvid Flod | OK Klemmingen 2 | 23:31 | 6:59 | Bana 4A |
| | Melker Hörnfeldt | OK Ravinen 2 | 23:31 | 6:59 | Bana 4A |
525 | | Eija Sipponen | Paimion Rasti 1 | 23:32 | 7:00 | Bana 4A |
| | Leena Kurri | Navi 1 | 23:32 | 7:00 | Bana 4D |
| | Hanne-Line Ekström | MS Parma 2 | 23:32 | 7:00 | Bana 4B |
| | Martin Rinnbäck | OK Ravinen 3 | 23:32 | 7:00 | Bana 4C |
529 | | Klara Mandahl | OK Linné 5 | 23:35 | 7:03 | Bana 4B |
| | Melvin Jakobsson | OK Södertörn 4 | 23:35 | 7:03 | Bana 4B |
| | Onni Sinerva | Turun Suunnistajat 2 | 23:35 | 7:03 | Bana 4C |
| | Ingvild Høydal | Nydalens SK 2 | 23:35 | 7:03 | Bana 4B |
533 | | Alma Sarenmark | Leksands OK 2 | 23:36 | 7:04 | Bana 4A |
| | Wilma Gille | OK Roslagen 1 | 23:36 | 7:04 | Bana 4A |
535 | | Helena Falk | Haninge SOK 1 | 23:37 | 7:05 | Bana 4D |
| | Alicia Lundgren | Växjö OK 1 | 23:37 | 7:05 | Bana 4C |
| | Allan Hedberg | Lunds OK 1 | 23:37 | 7:05 | Bana 4B |
538 | | Isabella Tapper | IFK Lidingö SOK 2 | 23:38 | 7:06 | Bana 4D |
| | Casper Hedar | OK Tor 1 | 23:38 | 7:06 | Bana 4A |
| | Lisa Dammvik | Stora Tuna OK 3 | 23:38 | 7:06 | Bana 4C |
541 | | Alfred Längheim | Tullinge SK 4 | 23:39 | 7:07 | Bana 4B |
| | Sara Eckerlid | Västerviks OK / Rävetofta OK 1 | 23:39 | 7:07 | Bana 4D |
| | Christoffer Lindgren | OK Kåre 2 | 23:39 | 7:07 | Bana 4D |
544 | | Bertil Nordin | Skogslöparna 1 | 23:40 | 7:08 | Bana 4D |
| | Olivia Asketun | OK Roxen 2 | 23:40 | 7:08 | Bana 4D |
| | Aino Reiman | Angelniemen Ankkuri 2 | 23:40 | 7:08 | Bana 4A |
547 | | Amy Lundberg | Ulricehamns OK 1 | 23:41 | 7:09 | Bana 4C |
| | Lavran Thorstensen | Oppsal Orientering 1 | 23:41 | 7:09 | Bana 4A |
| | Niko Hemminki | Rasti-Jussit 1 | 23:41 | 7:09 | Bana 4C |
| | Lotta Salonen | Koovee 2 | 23:41 | 7:09 | Bana 4B |
551 | | Johan Fochsen | Waxholms OK 1 | 23:42 | 7:10 | Bana 4A |
| | Inger Marie B Rødnes | Oppsal Orientering 1 | 23:42 | 7:10 | Bana 4D |
| | Isak Eriksson | OK Nolaskogsarna 1 | 23:42 | 7:10 | Bana 4C |
554 | | Emma Muhonen | Vaasan Suunnistajat ry 1 | 23:44 | 7:12 | Bana 4B |
| | Matti Kallio | Pihkaniskat 2 | 23:44 | 7:12 | Bana 4A |
556 | | Sofia Österman | Vänersborgs SK 1 | 23:45 | 7:13 | Bana 4D |
| | Hampus Karmetun | OK Bävern 1 | 23:45 | 7:13 | Bana 4B |
| | Matilda Andersson | Täby OK 2 | 23:45 | 7:13 | Bana 4A |
| | Evert Johansson | OK Tisaren 2 | 23:45 | 7:13 | Bana 4B |
560 | | Anton Hansson | OK Djerf 1 | 23:46 | 7:14 | Bana 4C |
561 | | Viktor Zetterlund | Vänersborgs SK 1 | 23:47 | 7:15 | Bana 4C |
562 | | William Skaug | Oppsal Orientering 1 | 23:48 | 7:16 | Bana 4B |
563 | | Kajsa Andersson | OK Orion 1 | 23:49 | 7:17 | Bana 4B |
| | Pinja Koskinen | Rajamäen Rykmentti 1 | 23:49 | 7:17 | Bana 4B |
565 | | Paavo Malmivirta | Turun Suunnistajat 2 | 23:50 | 7:18 | Bana 4D |
| | Jonny Donner | OK77 2 | 23:50 | 7:18 | Bana 4A |
| | Renja Roos | Angelniemen Ankkuri 2 | 23:50 | 7:18 | Bana 4D |
568 | | Viivi Voutilainen | Jämsän Retki-Veikot 1 | 23:51 | 7:19 | Bana 4C |
| | Ellika Groth | Kungälvs OK 1 | 23:51 | 7:19 | Bana 4B |
| | Gustaf Hedegård | OK Kolmården 1 | 23:51 | 7:19 | Bana 4C |
571 | | Terhi Ruponen | Rastivarsat 1 | 23:52 | 7:20 | Bana 4B |
572 | | Ingmar Andersson | OK Nolaskogsarna 1 | 23:54 | 7:22 | Bana 4A |
573 | | Kari Papinsaari | Kangasala SK 2 | 23:55 | 7:23 | Bana 4C |
574 | | Bo Turesson | OK Bävern 1 | 23:56 | 7:24 | Bana 4C |
| | Elin Berg | OK Ravinen 2 | 23:56 | 7:24 | Bana 4D |
576 | | Johan Hjelmér | Sjövalla FK / IFK Göteborg 2 | 23:57 | 7:25 | Bana 4C |
577 | | Heikki Luukka | Hirvensalon Heitto 1 | 23:58 | 7:26 | Bana 4B |
578 | | Josefine Albinsson | OK Skogsfalken 1 | 23:59 | 7:27 | Bana 4B |
| | Matilda Lindh | Sundbybergs IK 2 | 23:59 | 7:27 | Bana 4B |
| | Henrik Franzén | Almby IK 1 | 23:59 | 7:27 | Bana 4D |
| | Elon Albrektsson | OK Ravinen 4 | 23:59 | 7:27 | Bana 4C |
582 | | Adelina Funke | Leksands OK 3 | 24:00 | 7:28 | Bana 4C |
| | Bore Nyberg | Säterbygdens OK / IFK Umeå 1 | 24:00 | 7:28 | Bana 4D |
| | Håkan Åberg | Tjällmo-Godegårds OK 1 | 24:00 | 7:28 | Bana 4B |
| | Karoline Aune | Halden SK 2 | 24:00 | 7:28 | Bana 4D |
| | Karin Modin | Järfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 1 | 24:00 | 7:28 | Bana 4B |
587 | | Jakob Thellsén | OK Roxen 2 | 24:01 | 7:29 | Bana 4B |
| | Nellie Henriksson | Tormestorps IF 1 | 24:01 | 7:29 | Bana 4A |
| | Moa Sjösten Andersson | IFK Moras OK 3 | 24:01 | 7:29 | Bana 4A |
590 | | Axel Nilsson | OK Pan-Kristianstad 1 | 24:02 | 7:30 | Bana 4A |
591 | | Oscar Kjellsson | Falkenbergs OK 1 | 24:03 | 7:31 | Bana 4B |
| | Erik Jönsson | Lunds OK 1 | 24:03 | 7:31 | Bana 4D |
593 | | Mats Landqvist | Köping-Kolsva OK 1 | 24:04 | 7:32 | Bana 4A |
594 | | Edvin Johnsson | Gotlands OF 1 | 24:05 | 7:33 | Bana 4D |
| | Vilhelm Karlin | Sundbybergs IK 3 | 24:05 | 7:33 | Bana 4B |
596 | | Alexander Roos | OK Landehof 1 | 24:06 | 7:34 | Bana 4D |
| | Charlotta Fransson | OK Milan 1 | 24:06 | 7:34 | Bana 4A |
598 | | Bengt-Göran Månsson | OK Pan-Kristianstad 1 | 24:08 | 7:36 | Bana 4B |
| | Martin West | Uddevalla OK 1 | 24:08 | 7:36 | Bana 4D |
600 | | Aymonn Andersson | OK Dacke 1 | 24:09 | 7:37 | Bana 4D |
| | Tarja Kärkkäinen | Jämsän Retki-Veikot 1 | 24:09 | 7:37 | Bana 4A |
602 | | vacant | Jönköpings OK 1 | 24:10 | 7:38 | Bana 4A |
603 | | Joar Tryggö | Trollhättans SOK 1 | 24:11 | 7:39 | Bana 4D |
| | Mikaela Karjalainen | Päijät-Rasti 1 | 24:11 | 7:39 | Bana 4C |
| | Lars-Olof Lundström | Västerås SOK 2 | 24:11 | 7:39 | Bana 4C |
606 | | Timo Grönroos | MS Parma 2 | 24:12 | 7:40 | Bana 4A |
| | Aino Pullinen | IF Sibbo-Vargarna 2 | 24:12 | 7:40 | Bana 4A |
608 | | Lovisa Johansson | OK Dacke 1 | 24:13 | 7:41 | Bana 4C |
| | Akseli Virtanen | Kymin Suunnistajat 1 | 24:13 | 7:41 | Bana 4C |
| | Harry Hattara | Täby OK 2 | 24:13 | 7:41 | Bana 4D |
611 | | Oskar Vikström | Sundsvalls OK 3 | 24:14 | 7:42 | Bana 4A |
| | Maja Tenghagen | Härlövs IF 1 | 24:14 | 7:42 | Bana 4C |
613 | | Markku Leinonen | Kuopion Suunnistajat 1 | 24:15 | 7:43 | Bana 4A |
| | Suvi Heikkilä | Lynx 2 | 24:15 | 7:43 | Bana 4D |
| | Alice Marmelid | OK Roxen 2 | 24:15 | 7:43 | Bana 4A |
616 | | Frida Jerlin | Frölunda OL 1 | 24:16 | 7:44 | Bana 4A |
| | Erik Lidström Lauri | Snättringe SK 2 | 24:16 | 7:44 | Bana 4A |
618 | | Oskar Vahlberg | OK Österåker 1 | 24:17 | 7:45 | Bana 4B |
| | Christian Lindh | Sundbybergs IK 2 | 24:17 | 7:45 | Bana 4A |
620 | | Charlotta Askeljung | OK Klemmingen 1 | 24:19 | 7:47 | Bana 4D |
| | Albin Forsberg | Långhundra IF 1 | 24:19 | 7:47 | Bana 4C |
622 | | Maria Ericson | Åmåls OK / Stigsökarna / Stångenäs AIS 1 | 24:20 | 7:48 | Bana 4A |
| | Airi Sipponen | Paimion Rasti 2 | 24:20 | 7:48 | Bana 4C |
| | Rasmus Larsson | Garphyttans IF 1 | 24:20 | 7:48 | Bana 4D |
625 | | Johan Ekberg | Skattkärrs IF 1 | 24:21 | 7:49 | Bana 4B |
626 | | Therese Nilsson | OK Österåker 1 | 24:22 | 7:50 | Bana 4A |
| | Ylva Sahl Paavo | OK Klemmingen 1 | 24:22 | 7:50 | Bana 4B |
| | Tove Flodman | OK Hammaren 1 | 24:22 | 7:50 | Bana 4D |
629 | | Gustav Åman | OK Vilse 87 1 | 24:23 | 7:51 | Bana 4C |
| | Samuel Johansson | OK Hammaren 2 | 24:23 | 7:51 | Bana 4B |
631 | | Julia Andersson | OK Roslagen 1 | 24:24 | 7:52 | Bana 4D |
632 | | Joona Lindgren | Kauhavan Wisa 1 | 24:25 | 7:53 | Bana 4A |
| | Elina Heinonen | MS Parma 2 | 24:25 | 7:53 | Bana 4D |
| | William Agerhäll | OK Tisaren 2 | 24:25 | 7:53 | Bana 4C |
| | Nial Simes | OK Tyr 3 | 24:25 | 7:53 | Bana 4C |
636 | | Jonatan Lindmark | Falkenbergs OK 1 | 24:26 | 7:54 | Bana 4A |
| | Maria Tikhonova | Hellas Orientering 2 | 24:26 | 7:54 | Bana 4B |
| | Annika Ohlsson | Ärla IF 2 | 24:26 | 7:54 | Bana 4D |
| | Linn Lugne | Kils OK 1 | 24:26 | 7:54 | Bana 4A |
640 | | Fanny Rostö | Rånäs OK 1 | 24:27 | 7:55 | Bana 4D |
641 | | Towa Pettersson | OK Denseln 2 | 24:28 | 7:56 | Bana 4C |
| | Nicolina Moberg | OK Tyr 3 | 24:28 | 7:56 | Bana 4B |
| | Sofia Berglund | Sigtuna OK 1 | 24:28 | 7:56 | Bana 4C |
644 | | Märta Öhrn | Arboga OK 1 | 24:29 | 7:57 | Bana 4B |
| | Kristina Johansson | Vänersborgs SK 2 | 24:29 | 7:57 | Bana 4C |
| | Klara Möller | OK Linné 4 | 24:29 | 7:57 | Bana 4C |
647 | | Johanna Wallberg | OK Alehof 1 | 24:30 | 7:58 | Bana 4A |
| | Vilma Karlsson | OK Denseln 2 | 24:30 | 7:58 | Bana 4B |
| | Lennart Andersson | IK Uven / FK Herkules / Göteborgs SK 1 | 24:30 | 7:58 | Bana 4D |
| | Amanda Halvarson | Leksands OK 2 | 24:30 | 7:58 | Bana 4C |
651 | | Eva Bussman | OK Raseborg 1 | 24:31 | 7:59 | Bana 4B |
| | Amanda Elmertoft | Norbergs OK 1 | 24:31 | 7:59 | Bana 4D |
653 | | Julia Hästö | IF Femman 1 | 24:32 | 8:00 | Bana 4C |
| | Ulf Bengtsson | Sol Tranås 1 | 24:32 | 8:00 | Bana 4A |
655 | | Lucas Fredman | OK Älvsjö-Örby 1 | 24:33 | 8:01 | Bana 4B |
656 | | vacant | Østmarka OK 1 | 24:34 | 8:02 | Bana 4A |
657 | | Lovisa Moqvist | Lerums SOK 1 | 24:35 | 8:03 | Bana 4A |
| | Klara Andersson | Domnarvets GOIF 1 | 24:35 | 8:03 | Bana 4A |
| | Anders Lavfors | Centrum OK 1 | 24:35 | 8:03 | Bana 4C |
| | Axel Eriksson | Skattkärrs IF 1 | 24:35 | 8:03 | Bana 4C |
661 | | Seth Borglund | Härnösands OK 1 | 24:36 | 8:04 | Bana 4D |
662 | | Anna-Leena Haikonen | Anttolan Urheilijat / Kalevan Rasti 1 | 24:37 | 8:05 | Bana 4D |
| | Karin Johansson | KFUM Örebro OK 1 | 24:37 | 8:05 | Bana 4C |
| | Väinö Kotro | Kymin Suunnistajat 1 | 24:37 | 8:05 | Bana 4D |
665 | | vacant | OK K?pa 1 | 24:38 | 8:06 | Bana 4A |
666 | | Lotta Grahn | Södertälje-Nykvarn OF 4 | 24:39 | 8:07 | Bana 4B |
667 | | Lennart Hålsjö | OK Skogshjortarna 1 | 24:41 | 8:09 | Bana 4C |
| | Malin Strandberg | Gustavsbergs OK 1 | 24:41 | 8:09 | Bana 4D |
| | Johanna Brink | Pargas IF 1 | 24:41 | 8:09 | Bana 4C |
670 | | Mette Nygård | Kuopion Suunnistajat 1 | 24:42 | 8:10 | Bana 4D |
| | Axel Ljungkvist | Ärla IF 2 | 24:42 | 8:10 | Bana 4B |
672 | | Matilda Smeds | IF Femman 1 | 24:43 | 8:11 | Bana 4A |
| | Juho Hautaniemi | Raja-Karjalan Suunnistajat 1 | 24:43 | 8:11 | Bana 4A |
674 | | Eira Hertin | Västerviks OK / Rävetofta OK 1 | 24:44 | 8:12 | Bana 4C |
675 | | Lennart Eriksson | Sol Tranås 1 | 24:46 | 8:14 | Bana 4D |
| | Margareta Johansson | Halmstad OK 1 | 24:46 | 8:14 | Bana 4D |
| | Johanna Andersson | Lidköpings VSK / Ryda SK 1 | 24:46 | 8:14 | Bana 4D |
678 | | Ebba Leickt | Tullinge SK 4 | 24:47 | 8:15 | Bana 4A |
| | Matilda Larsson | OK Hällen 2 | 24:47 | 8:15 | Bana 4B |
| | Tim Dalheimer | IK Vikings OK / OK Älgen 1 | 24:47 | 8:15 | Bana 4B |
| | Anna Nordström | Sigtuna OK 1 | 24:47 | 8:15 | Bana 4B |
| | Hugo Helenelund | Närpes OK 1 | 24:47 | 8:15 | Bana 4B |
683 | | Sanni Prittinen | Hämeenlinnan Suunnistajat 2 | 24:48 | 8:16 | Bana 4A |
684 | | Oscar Arén | Pargas IF 2 | 24:49 | 8:17 | Bana 4B |
685 | | Regina Gustavsson | OK Tylöskog 1 | 24:50 | 8:18 | Bana 4A |
| | Tobias Söderholm | OK Raseborg 1 | 24:50 | 8:18 | Bana 4C |
687 | | Olli Ala-Honkola | Vaasan Suunnistajat ry 1 | 24:51 | 8:19 | Bana 4C |
| | Povel Hedberg | Lunds OK 1 | 24:51 | 8:19 | Bana 4C |
| | Anton Carlsson | IF Hagen 1 | 24:51 | 8:19 | Bana 4B |
690 | | vacant | OK Enen 1 | 24:52 | 8:20 | Bana 4D |
691 | | Emma S Johansson | Linköpings OK 3 | 24:53 | 8:21 | Bana 4B |
| | Vivvi Holgersson | OK Måsen 1 | 24:53 | 8:21 | Bana 4A |
| | Agneta Boije | Storviks IF 1 | 24:53 | 8:21 | Bana 4C |
694 | | Henrik Bergman | OK Linné 6 | 24:54 | 8:22 | Bana 4D |
695 | | Alicia Redtzer | Attunda OK 3 | 24:55 | 8:23 | Bana 4D |
| | William Dverstorp | Långhundra IF 2 | 24:55 | 8:23 | Bana 4A |
697 | | Kalle Kinnala | Turun Suunnistajat 3 | 24:56 | 8:24 | Bana 4A |
698 | | Jonatan Graversen | IFK Lidingö SOK 3 | 24:57 | 8:25 | Bana 4A |
| | Helena Pepa | Hagaby GOIF 2 | 24:57 | 8:25 | Bana 4C |
| | Axel Andersson | Norbergs OK 1 | 24:57 | 8:25 | Bana 4B |
| | Minna Sopo | Kuopion Suunnistajat 1 | 24:57 | 8:25 | Bana 4B |
702 | | Kajsa Holmqvist | Hagaby GOIF 2 | 24:58 | 8:26 | Bana 4B |
| | Veronica Redtzer | Attunda OK 3 | 24:58 | 8:26 | Bana 4A |
| | Linnea Carlsson | Skarpnäcks OL 1 | 24:58 | 8:26 | Bana 4C |
| | Kristina Tedhamre | Snättringe SK 1 | 24:58 | 8:26 | Bana 4D |
706 | | Thorsten Svensson | Finspångs SOK 1 | 24:59 | 8:27 | Bana 4A |
707 | | Göran Frisk | Attunda OK 3 | 25:00 | 8:28 | Bana 4C |
| | Elin Johansson | Främmestads IK 1 | 25:00 | 8:28 | Bana 4D |
709 | | Jonathan Jylltorp | Linköpings OK 3 | 25:02 | 8:30 | Bana 4A |
| | Thea Bad | Lustens OK 1 | 25:02 | 8:30 | Bana 4A |
| | Cedrik Sandell | OK Raseborg 1 | 25:02 | 8:30 | Bana 4D |
712 | | Danila Khokhlov | Hellas Orientering 2 | 25:03 | 8:31 | Bana 4A |
713 | | Linnéa Carlsson | OK Hällen 1 | 25:04 | 8:32 | Bana 4D |
| | Wilma Lagerhäll | Rehns BK 1 | 25:04 | 8:32 | Bana 4B |
715 | | Rafaela von Frenckell | OK77 2 | 25:05 | 8:33 | Bana 4C |
716 | | Agnes Källström | Sala OK / OK Norden 1 | 25:06 | 8:34 | Bana 4A |
| | Rebecca Winsnes | Södertälje-Nykvarn OF 2 | 25:06 | 8:34 | Bana 4C |
| | Alexander Jansson | OK Djerf 2 | 25:06 | 8:34 | Bana 4C |
| | Agneta Boxström | IF Sibbo-Vargarna 1 | 25:06 | 8:34 | Bana 4A |
720 | | Jessica Grahn | Södertälje-Nykvarn OF 2 | 25:07 | 8:35 | Bana 4D |
| | Alva Lindell | IF Thor 1 | 25:07 | 8:35 | Bana 4D |
722 | | Jimmy Johansson | Forsa OK 1 | 25:08 | 8:36 | Bana 4D |
723 | | Ebba Frisk | OK Klemmingen 1 | 25:09 | 8:37 | Bana 4C |
| | Rikard Bergström | Kvarnsvedens GOIF OK 1 | 25:09 | 8:37 | Bana 4C |
| | Edvin Henrysson | Tibro OK 1 | 25:09 | 8:37 | Bana 4D |
726 | | Helena Lundin | Avesta OK 1 | 25:10 | 8:38 | Bana 4D |
727 | | Iisa Jutila | Rastikarhut 1 | 25:11 | 8:39 | Bana 4A |
728 | | Lisa Hallgren | Bjursås OK / Grycksbo IF OK 1 | 25:13 | 8:41 | Bana 4A |
| | Jonathan Johansson | Nybro OK 1 | 25:13 | 8:41 | Bana 4A |
730 | | Wilma Bergander | Eksjö SOK 2 | 25:14 | 8:42 | Bana 4B |
731 | | Oskar Karlsson | Målilla OK / Vimmerby OK 2 | 25:16 | 8:44 | Bana 4A |
| | Anders Alamaa | IK Vikings OK / OK Älgen 1 | 25:16 | 8:44 | Bana 4D |
| | Mari-Louise Lundgren | Stora Tuna OK 3 | 25:16 | 8:44 | Bana 4A |
734 | | Hannele Möller | Linköpings OK 4 | 25:17 | 8:45 | Bana 4C |
| | Hannu Währn | Kymin Suunnistajat 1 | 25:17 | 8:45 | Bana 4B |
| | Annika Leufvén | Åmåls OK / Stigsökarna / Stångenäs AIS 1 | 25:17 | 8:45 | Bana 4B |
737 | | Ulla Engelby | OK Pan-Kristianstad 1 | 25:18 | 8:46 | Bana 4C |
738 | | Ella Forsberg | OK Ravinen 3 | 25:19 | 8:47 | Bana 4A |
739 | | Maria Niemi | Espoon Suunta 2 | 25:20 | 8:48 | Bana 4C |
740 | | Roosa Ryti | Kymin Suunnistajat 1 | 25:24 | 8:52 | Bana 4A |
| | Tove Ringi | OK Kåre 2 | 25:24 | 8:52 | Bana 4B |
742 | | Frida Forsberg | Tullinge SK 2 | 25:25 | 8:53 | Bana 4D |
| | Bernt Åström | Västerås SOK 3 | 25:25 | 8:53 | Bana 4C |
744 | | Oskar Sundblom | Rånäs OK 2 | 25:26 | 8:54 | Bana 4B |
| | Melker Nordgren | OK Kåre / OK Skärmen 3 | 25:26 | 8:54 | Bana 4A |
746 | | Heidi Solonen | Lahden Suunnistajat-37 2 | 25:27 | 8:55 | Bana 4C |
747 | | Björn Johansson | Sundsvalls OK 3 | 25:28 | 8:56 | Bana 4D |
| | Minttu Paunu | Tampereen Pyrintö 3 | 25:28 | 8:56 | Bana 4B |
| | Daniel Ståhl | Ockelbo OK / Järbo OK 1 | 25:28 | 8:56 | Bana 4B |
750 | | Päivi Leppävuori | Kuopion Suunnistajat 1 | 25:29 | 8:57 | Bana 4C |
| | Julia Knutsson | Boxholm-Mjölby OL 1 | 25:29 | 8:57 | Bana 4A |
752 | | Kristina Eriksson | Dalaportens OL 1 | 25:30 | 8:58 | Bana 4D |
| | Kristian Fredrik Lynum | Freidig 1 | 25:30 | 8:58 | Bana 4D |
754 | | Clara Borg | Södertälje-Nykvarn OF 4 | 25:31 | 8:59 | Bana 4D |
755 | | Marianne Pettersson | Södertälje-Nykvarn OF 4 | 25:32 | 9:00 | Bana 4C |
| | Moa Hjorth | Domnarvets GOIF 1 | 25:32 | 9:00 | Bana 4B |
| | Ida Johnsson | OK Kåre / OK Skärmen 3 | 25:32 | 9:00 | Bana 4C |
758 | | Matilda Torrkulla | IF Femman 2 | 25:33 | 9:01 | Bana 4B |
| | Martin Bygdén | Södertälje-Nykvarn OF 3 | 25:33 | 9:01 | Bana 4D |
| | Natalja Niggli | Hellas Orientering 2 | 25:33 | 9:01 | Bana 4C |
| | Eva Karlsson | Uddevalla OK 1 | 25:33 | 9:01 | Bana 4C |
762 | | Venla-Lyydia Raivio | Suunta Jyväskylä 1 | 25:34 | 9:02 | Bana 4B |
763 | | Olivia Nilsson | OK Pan-Kristianstad 1 | 25:35 | 9:03 | Bana 4D |
| | Maarit Kerkkonen | Jämsän Retki-Veikot 2 | 25:35 | 9:03 | Bana 4A |
| | Oliver Vallerius | Gamleby OK 1 | 25:35 | 9:03 | Bana 4D |
766 | | Elin Johansson | Forsa OK 1 | 25:36 | 9:04 | Bana 4A |
767 | | Alma Leijon | Härlövs IF 1 | 25:37 | 9:05 | Bana 4B |
768 | | Tilda Johansson | OK Pan-Kristianstad 2 | 25:38 | 9:06 | Bana 4B |
| | Nora Lindroos | OK Raseborg 2 | 25:38 | 9:06 | Bana 4D |
770 | | Cornelia Ivarsson | OK Hammaren 1 | 25:40 | 9:08 | Bana 4B |
771 | | Sigrid Carlsson | Sundbybergs IK 2 | 25:41 | 9:09 | Bana 4D |
| | Erik Flodman | OK Hammaren 2 | 25:41 | 9:09 | Bana 4D |
773 | | Bibi Silvemark | Dalaportens OL 1 | 25:42 | 9:10 | Bana 4C |
| | Roland Berg | Säterbygdens OK / IFK Umeå 1 | 25:42 | 9:10 | Bana 4C |
| | Malin Olofsson-Bierfeldt | Ärla IF 1 | 25:42 | 9:10 | Bana 4A |
776 | | Astrid Norgren | Stora Tuna OK 3 | 25:43 | 9:11 | Bana 4D |
| | Karolina Djerf | Västerbergslagens OL 1 | 25:43 | 9:11 | Bana 4D |
778 | | Lena Fröberg | GOIF Tjalve / Skogspojkarnas OK 1 | 25:45 | 9:13 | Bana 4C |
| | Måns Persson | Andrarums IF 1 | 25:45 | 9:13 | Bana 4D |
780 | | Karolina Bjärnlid | IFK Lidingö SOK 3 | 25:46 | 9:14 | Bana 4B |
| | Julia Wanner | Avesta OK 1 | 25:46 | 9:14 | Bana 4B |
| | Martin Hillbom | Finspångs SOK 1 | 25:46 | 9:14 | Bana 4C |
| | Cecilia Kraft | Vallentuna-Össeby OL 1 | 25:46 | 9:14 | Bana 4D |
784 | | Ida Palmberg | OK Hammaren 2 | 25:47 | 9:15 | Bana 4A |
785 | | Göran Larbo | Attunda OK 2 | 25:48 | 9:16 | Bana 4B |
786 | | Maren Norderud | IL Tyrving 2 | 25:49 | 9:17 | Bana 4C |
787 | | Vilma Berger | Domnarvets GOIF 2 | 25:50 | 9:18 | Bana 4C |
788 | | Ann-Christin Pousette | Rånäs OK 1 | 25:52 | 9:20 | Bana 4C |
789 | | Ebba Adebrant | Tumba-Mälarhöjden OK 2 | 25:53 | 9:21 | Bana 4C |
| | Hilda Yliluikki | Suomusjärven Sisu / Perttelin Peikot 1 | 25:53 | 9:21 | Bana 4A |
| | Isabella Agerhäll | OK Tisaren 3 | 25:53 | 9:21 | Bana 4C |
792 | | Per Weinestedt | OK Linné 5 | 25:54 | 9:22 | Bana 4D |
793 | | Edvin Hägglund | OK Nolaskogsarna 2 | 25:55 | 9:23 | Bana 4D |
794 | | Linus Boström | OK Alehof 1 | 25:56 | 9:24 | Bana 4D |
795 | | Uno Ingvarsson | OK Tylöskog 1 | 25:57 | 9:25 | Bana 4C |
| | Helena Larsson | Hestra IF 1 | 25:57 | 9:25 | Bana 4D |
797 | | Amanda Dufberg | Tullinge SK 5 | 25:58 | 9:26 | Bana 4B |
| | Ileana Melen von | IFK Enskede 1 | 25:58 | 9:26 | Bana 4B |
| | Ida Suneqvist | OK Hällen 2 | 25:58 | 9:26 | Bana 4C |
800 | | Isa Stålhandske | Björkfors GOIF 1 | 26:00 | 9:28 | Bana 4C |
| | Louise Lagerkvist | Ronneby OK 1 | 26:00 | 9:28 | Bana 4A |
802 | | Albin Andersson | Söderhamns OK / Segersta OK 1 | 26:02 | 9:30 | Bana 4B |
| | Linnéa Bodin | Almby IK 1 | 26:02 | 9:30 | Bana 4C |
804 | | Alice Nordström | Vandrarringen 1 | 26:03 | 9:31 | Bana 4D |
805 | | Simon Eriksson | OK Borgen / Tierps SOK 1 | 26:04 | 9:32 | Bana 4A |
| | Sofia Gustafsson | Herrestads AIF / Ljungskile FK / OK Kroppefjäll 1 | 26:04 | 9:32 | Bana 4C |
807 | | Lina Eriksson | OK Grip 1 | 26:05 | 9:33 | Bana 4D |
| | Eric Campbell | Lustens OK 1 | 26:05 | 9:33 | Bana 4D |
809 | | Adam Hane | IK Jarl Rättvik / HJS-Vansbro OK / Insjöns IF OK 1 | 26:06 | 9:34 | Bana 4B |
810 | | Stina Johansson | OK Bävern 1 | 26:07 | 9:35 | Bana 4A |
| | Axel Eriksson | Kvarnsvedens GOIF OK 1 | 26:07 | 9:35 | Bana 4D |
| | Jakob Gadefors Nau | Haninge SOK 2 | 26:07 | 9:35 | Bana 4D |
| | Mattias Kallhauge | Snättringe SK 3 | 26:07 | 9:35 | Bana 4A |
814 | | Edvin Nilsson | Gotlands OF 2 | 26:08 | 9:36 | Bana 4B |
| | Adrian Lundberg | IK Vikings OK / OK Älgen 1 | 26:08 | 9:36 | Bana 4C |
816 | | Åke Olsson | Hässleholms OK / Hästveda OK / OK Torfinn 1 | 26:09 | 9:37 | Bana 4B |
| | Voitto Erkinheimo | Kortesjärven Järviveikot 1 | 26:09 | 9:37 | Bana 4A |
818 | | Pia Brag-Jonsson | IK Gandvik 1 | 26:10 | 9:38 | Bana 4A |
| | Hanna Hakuli | Pihkaniskat 1 | 26:10 | 9:38 | Bana 4B |
820 | | Elina Arvidsson | Säterbygdens OK / IFK Umeå 1 | 26:11 | 9:39 | Bana 4B |
| | vacant | Jönköpings OK 1 | 26:11 | 9:39 | Bana 4C |
822 | | Ella Andersson | OK Södertörn 4 | 26:12 | 9:40 | Bana 4C |
| | Albin Rieem Lindgren | Gotlands OF 4 | 26:12 | 9:40 | Bana 4D |
| | Nora Torgersen | Halden SK 2 | 26:12 | 9:40 | Bana 4A |
825 | | Reine Spetz | Stenungsunds OK / Kvillebyns SK / OK Skogsmunken 1 | 26:13 | 9:41 | Bana 4C |
| | Emma Persson | Tumba-Mälarhöjden OK 1 | 26:13 | 9:41 | Bana 4C |
| | Eric Hallner | Ockelbo OK / Järbo OK 1 | 26:13 | 9:41 | Bana 4C |
828 | | Pigga Pakkala | Suunta Jyväskylä 1 | 26:14 | 9:42 | Bana 4A |
829 | | Katarina Tynong | Tullinge SK 3 | 26:15 | 9:43 | Bana 4A |
830 | | Jacob Frohlund | Eksjö SOK 2 | 26:16 | 9:44 | Bana 4C |
831 | | Alva Svensk | Tjällmo-Godegårds OK 1 | 26:17 | 9:45 | Bana 4A |
| | Alfred Ander | Istrums SK 1 | 26:17 | 9:45 | Bana 4B |
833 | | Paulus Hanhijärvi | Espoon Akilles 1 | 26:19 | 9:47 | Bana 4C |
| | Madeleine Söderlund | Lerums SOK 1 | 26:19 | 9:47 | Bana 4B |
| | Cherie Sjöblom | Frölunda OL 1 | 26:19 | 9:47 | Bana 4D |
836 | | Hanna Tynong | Tullinge SK 3 | 26:20 | 9:48 | Bana 4B |
| | Anna Simola | Lounais-Hämeen Rasti 1 | 26:20 | 9:48 | Bana 4D |
| | Berit Klamfelt | Tibro OK 1 | 26:20 | 9:48 | Bana 4C |
839 | | Rebecca Lekberg | Sävedalens AIK 2 | 26:21 | 9:49 | Bana 4D |
| | Elin Nallgård | Västerås SOK 2 | 26:21 | 9:49 | Bana 4A |
841 | | Oliwer Molin | Degerfors OK 1 | 26:22 | 9:50 | Bana 4B |
| | Jenny Vehkalahti | IkNV/KanSu/KyRa 1 | 26:22 | 9:50 | Bana 4B |
843 | | Alva Selerud | OK Kolmården 2 | 26:23 | 9:51 | Bana 4C |
844 | | Jonna Hakala | IF Femman 2 | 26:24 | 9:52 | Bana 4A |
845 | | Lisa Hallmén | OK Tisaren 3 | 26:26 | 9:54 | Bana 4D |
846 | | Maja Kindlund | OK Tranan 1 | 26:29 | 9:57 | Bana 4B |
847 | | Linnea Holmvik | Gudhems IF / Mullsjö SOK / Tidaholm SOK Sisu 1 | 26:30 | 9:58 | Bana 4C |
| | Emma Janhunen | Akilles OK 1 | 26:30 | 9:58 | Bana 4D |
| | Andreas Johansson | Lidköpings VSK / Ryda SK 1 | 26:30 | 9:58 | Bana 4C |
850 | | Jaan Rönkkö | Pihkaniskat 2 | 26:31 | 9:59 | Bana 4C |
851 | | Ylva Sandén | OK Södertörn 2 | 26:32 | 10:00 | Bana 4C |
| | Jonny Karlsson | IK Ymer / Bredareds IF 1 | 26:32 | 10:00 | Bana 4A |
| | Cevin Arén | Pargas IF 2 | 26:32 | 10:00 | Bana 4D |
854 | | Simon Lilja | IFK Lidingö SOK 3 | 26:33 | 10:01 | Bana 4D |
| | Henrik Hallberg | Falköpings AIK OK / IF Hagen / Tidaholm SOK Sisu 2 | 26:33 | 10:01 | Bana 4B |
| | Henrietta Möller | Linköpings OK 4 | 26:33 | 10:01 | Bana 4B |
| | Marjo Virtanen | Hiisirasti 1 | 26:33 | 10:01 | Bana 4D |
858 | | Ivar Helmersson | Hässleholms OK / Hästveda OK / OK Torfinn 1 | 26:35 | 10:03 | Bana 4D |
| | Matilda Störby | OK Nackhe / FK Friskus-Varberg 1 | 26:35 | 10:03 | Bana 4D |
860 | | Hanna Lindgren | IF Femman 2 | 26:38 | 10:06 | Bana 4D |
| | Ida Vepsä | Lahden Suunnistajat-37 2 | 26:38 | 10:06 | Bana 4B |
862 | | Albin Nyqvist | OK Landehof 1 | 26:39 | 10:07 | Bana 4C |
| | Bengt Jönsson | Halmstad OK 1 | 26:39 | 10:07 | Bana 4C |
| | Gustav Björklund | IFK Moras OK 2 | 26:39 | 10:07 | Bana 4A |
865 | | Max Hoppe | Waxholms OK 1 | 26:40 | 10:08 | Bana 4B |
| | Ludvig Sigrand | OK Södertörn 2 | 26:40 | 10:08 | Bana 4A |
867 | | Jannica Lindahl | Akilles OK 1 | 26:41 | 10:09 | Bana 4A |
868 | | Felicia Noren | OK Landehof 1 | 26:42 | 10:10 | Bana 4B |
| | Olle Andersson | OK Skogsstjärnan 1 | 26:42 | 10:10 | Bana 4B |
870 | | Helena Holmberg | Köping-Kolsva OK 1 | 26:43 | 10:11 | Bana 4C |
| | Niklas Gillberg | Långhundra IF 2 | 26:43 | 10:11 | Bana 4D |
| | Hampus Andersson | Lidköpings VSK / Ryda SK 1 | 26:43 | 10:11 | Bana 4B |
873 | | Sandra Isoniemi | Akilles OK 1 | 26:44 | 10:12 | Bana 4C |
874 | | Lukas Karsbo | Alfta-Ösa OK 1 | 26:45 | 10:13 | Bana 4A |
875 | | Pyry Anttila | Kangasala SK 3 | 26:47 | 10:15 | Bana 4C |
| | vacant | OK K?pa 1 | 26:47 | 10:15 | Bana 4C |
877 | | Moa Karlsson | Storviks IF 1 | 26:50 | 10:18 | Bana 4D |
| | Rasmus Nordgren | OK Kåre 2 | 26:50 | 10:18 | Bana 4A |
| | Carl Hedegård | OK Kolmården 2 | 26:50 | 10:18 | Bana 4B |
| | Marie Niska Thörnvik | Centrum OK 1 | 26:50 | 10:18 | Bana 4B |
881 | | Enni Ahlfors | Angelniemen Ankkuri 2 | 26:51 | 10:19 | Bana 4B |
| | Veikka Liljeström | Olavin Rasti 1 | 26:51 | 10:19 | Bana 4D |
| | Brian Ahlm | Andrarums IF 1 | 26:51 | 10:19 | Bana 4A |
| | Ane Sofie Krogh | Oppsal Orientering 2 | 26:51 | 10:19 | Bana 4D |
885 | | Ilmo Weide | Anttolan Urheilijat / Kalevan Rasti 1 | 26:52 | 10:20 | Bana 4C |
| | Tindra Hjort | Falköpings AIK OK / IF Hagen / Tidaholm SOK Sisu 2 | 26:52 | 10:20 | Bana 4C |
887 | | Fabian Andersson | Andrarums IF 1 | 26:53 | 10:21 | Bana 4B |
888 | | Eero Niemi | Skogslöparna 1 | 26:54 | 10:22 | Bana 4C |
| | Linn Karlsson | OK Vilse 87 1 | 26:54 | 10:22 | Bana 4A |
890 | | Bo Hedlund | IFK Enskede 1 | 26:55 | 10:23 | Bana 4C |
| | Nils Hammar | IK Uven / FK Herkules / Göteborgs SK 2 | 26:55 | 10:23 | Bana 4B |
892 | | Amanda Backlund | Trollhättans SOK 2 | 26:56 | 10:24 | Bana 4A |
| | Lovisa Danielsson | Tullinge SK 5 | 26:56 | 10:24 | Bana 4A |
| | Lillemor Eriksson | OK Nolaskogsarna 2 | 26:56 | 10:24 | Bana 4A |
| | Oliver Fransson Lee | OK Alehof 1 | 26:56 | 10:24 | Bana 4C |
| | Linus Svanström | OK Österåker 2 | 26:56 | 10:24 | Bana 4A |
| | Edvin Schiller | OK Njudung / Kexholms SK 1 | 26:56 | 10:24 | Bana 4A |
898 | | Tilde Engberg | Härnösands OK 1 | 26:57 | 10:25 | Bana 4C |
| | Bror-Gustav Bärdén | Närpes OK 1 | 26:57 | 10:25 | Bana 4C |
900 | | Ulla Mellin | Suomusjärven Sisu / Perttelin Peikot 1 | 26:58 | 10:26 | Bana 4B |
901 | | Magdalena Hrabosova | Magnus Orienteering 1 | 26:59 | 10:27 | Bana 4A |
| | Sylvia Myhr Lilja | Gustavsbergs OK 1 | 26:59 | 10:27 | Bana 4C |
903 | | Karin Wahlgren | Sjövalla FK / IFK Göteborg 2 | 27:00 | 10:28 | Bana 4B |
904 | | Gustav Heldt | Södertälje-Nykvarn OF 3 | 27:01 | 10:29 | Bana 4C |
| | Vera Bogren | Sundbybergs IK 2 | 27:01 | 10:29 | Bana 4C |
| | Elin Dahlmark | Västerås SOK 3 | 27:01 | 10:29 | Bana 4B |
907 | | Hannes Lindahl | Sundsvalls OK 2 | 27:02 | 10:30 | Bana 4D |
| | Tuija Schmidt | Tampereen Pyrintö 3 | 27:02 | 10:30 | Bana 4D |
909 | | Beatrice Eriksson | OK Hällen 2 | 27:03 | 10:31 | Bana 4A |
910 | | Sara Hillbom | Finspångs SOK 2 | 27:04 | 10:32 | Bana 4C |
| | Tobias Johansson | OK Löftan 1 | 27:04 | 10:32 | Bana 4D |
| | Hans-Åke Gustafsson | Norbergs OK 1 | 27:04 | 10:32 | Bana 4A |
913 | | Heidi Fors | OK Grip 1 | 27:05 | 10:33 | Bana 4B |
| | Annika Lindgren | IF Femman 2 | 27:05 | 10:33 | Bana 4C |
| | vacant | OK Enen 1 | 27:05 | 10:33 | Bana 4A |
916 | | Tord Fransson | Motala AIF OL 1 | 27:06 | 10:34 | Bana 4C |
| | Lisa Falk | Göteborg-Majorna OK 3 | 27:06 | 10:34 | Bana 4C |
918 | | Cecilia Winqvist | OK Djerf 2 | 27:08 | 10:36 | Bana 4A |
| | Cecilia Lindgren | OK Kåre / OK Skärmen 3 | 27:08 | 10:36 | Bana 4D |
| | Ida Hamner | OK Ravinen 2 | 27:08 | 10:36 | Bana 4B |
921 | | Mira Turunen | Lounais-Hämeen Rasti 1 | 27:09 | 10:37 | Bana 4B |
| | Keijo Jylhä | Jämsän Retki-Veikot 2 | 27:09 | 10:37 | Bana 4B |
923 | | Emelie Feurstein | Tormestorps IF 1 | 27:10 | 10:38 | Bana 4C |
924 | | Lisa Kumlin | IK Ymer / Bredareds IF 1 | 27:11 | 10:39 | Bana 4C |
| | Tryggve Ottosson | Korsnäs IF OK / Malungs OK Skogsmårdarna 1 | 27:11 | 10:39 | Bana 4C |
926 | | Linus Malm | KFUM Örebro OK 3 | 27:13 | 10:41 | Bana 4B |
| | Angelina Rydensjö | OK Tor 1 | 27:13 | 10:41 | Bana 4C |
| | Per-Ola Johnsson | OK Kullingshof 1 | 27:13 | 10:41 | Bana 4A |
929 | | Malin Blomberg | Närpes OK 1 | 27:14 | 10:42 | Bana 4D |
| | Tobias Erixon | OK Kullingshof 1 | 27:14 | 10:42 | Bana 4D |
931 | | Lina Erdelius | IF Rigor 1 | 27:15 | 10:43 | Bana 4B |
| | Erik Johansson | OK Alehof 1 | 27:15 | 10:43 | Bana 4B |
| | Kurt Andersson | Storviks IF 1 | 27:15 | 10:43 | Bana 4B |
934 | | vacant | Jönköpings OK 1 | 27:16 | 10:44 | Bana 4B |
| | Sven Jacobson | OK Milan 1 | 27:16 | 10:44 | Bana 4D |
| | Andreas Andersson | Skogsluffarnas OK 1 | 27:16 | 10:44 | Bana 4A |
937 | | Gabriel Aspelin | Domnarvets GOIF 1 | 27:17 | 10:45 | Bana 4D |
938 | | Tilda Bellander | Gustavsbergs OK 1 | 27:18 | 10:46 | Bana 4B |
939 | | Jyrki Viiri | Hirvensalon Heitto 1 | 27:19 | 10:47 | Bana 4A |
940 | | Linda Sainio | Kangasala SK 3 | 27:20 | 10:48 | Bana 4D |
| | Lydia Mårtensson | OK77 2 | 27:20 | 10:48 | Bana 4B |
| | Klara Wallinder | Göteborg-Majorna OK 3 | 27:20 | 10:48 | Bana 4D |
| | Marita Karlsson | Storviks IF 1 | 27:20 | 10:48 | Bana 4A |
| | Aarno Saviaho | Hyvinkään Rasti 2 | 27:20 | 10:48 | Bana 4A |
945 | | Kajsa Nilsson | Härlövs IF 1 | 27:21 | 10:49 | Bana 4D |
946 | | vacant | OK K?pa 1 | 27:24 | 10:52 | Bana 4D |
| | Karl-Johan Norén | Boxholm-Mjölby OL 1 | 27:24 | 10:52 | Bana 4C |
948 | | Tyra Alm | Järla Orientering 3 | 27:26 | 10:54 | Bana 4A |
| | Elisabet Elmertoft | Norbergs OK 1 | 27:26 | 10:54 | Bana 4C |
| | Erik Kling | Lindebygdens OK 1 | 27:26 | 10:54 | Bana 4A |
951 | | Linda Renner | OK Södertörn 3 | 27:27 | 10:55 | Bana 4A |
952 | | Otso Marttila | Kangasala SK 3 | 27:28 | 10:56 | Bana 4A |
| | Marja Piironen | MS Parma 3 | 27:28 | 10:56 | Bana 4C |
954 | | Maja Wallenius | OK Skogsstjärnan 1 | 27:29 | 10:57 | Bana 4C |
| | Ludvig Waktel | Gotlands OF 3 | 27:29 | 10:57 | Bana 4D |
| | Sebastian Persson | Eskilstuna OL / Kjula IF / Stora Sundby GoIF 1 | 27:29 | 10:57 | Bana 4B |
957 | | Christer Tapper | Almby IK 1 | 27:30 | 10:58 | Bana 4B |
958 | | Emma Wiberg | Skogslöparna 1 | 27:33 | 11:01 | Bana 4B |
| | Lovisa Larsendahl | Västerås SOK 2 | 27:33 | 11:01 | Bana 4B |
960 | | Julia Andrén | Söders-Tyresö 2 | 27:34 | 11:02 | Bana 4B |
| | Pekka Liukkala | Hauhon Sisu 1 | 27:34 | 11:02 | Bana 4C |
| | Josefin Pettersson | Södertälje-Nykvarn OF 3 | 27:34 | 11:02 | Bana 4B |
| | Alva Lamprecht | Köping-Kolsva OK 2 | 27:34 | 11:02 | Bana 4D |
| | Martti Santajoki | Hyvinkään Rasti 2 | 27:34 | 11:02 | Bana 4D |
965 | | Gustav Emanuelsson | Waxholms OK 1 | 27:35 | 11:03 | Bana 4D |
966 | | Joakim Björkegren | Gotlands OF 2 | 27:36 | 11:04 | Bana 4C |
| | Henna Ylimaa | Angelniemen Ankkuri 2 | 27:36 | 11:04 | Bana 4C |
968 | | Pekka Vilska | Olavin Rasti 1 | 27:37 | 11:05 | Bana 4A |
969 | | Maarit Myllymäki | Kortesjärven Järviveikot 1 | 27:38 | 11:06 | Bana 4D |
970 | | Karolin Längheim | Tullinge SK 4 | 27:39 | 11:07 | Bana 4D |
| | Alfons Peterson | OK Denseln 2 | 27:39 | 11:07 | Bana 4A |
| | Lisa Johansson | OK Tisaren 2 | 27:39 | 11:07 | Bana 4A |
973 | | Cornelia Lundén | Avesta OK 1 | 27:40 | 11:08 | Bana 4C |
974 | | Arvid Aronsson | Herrestads AIF / Ljungskile FK / OK Kroppefjäll 1 | 27:42 | 11:10 | Bana 4A |
975 | | Gustav Wärnsberg | Eksjö SOK 2 | 27:43 | 11:11 | Bana 4D |
| | Oscar Ingvarsson | Lindebygdens OK 1 | 27:43 | 11:11 | Bana 4C |
977 | | Marcus Klasenius | KFUM Örebro OK 3 | 27:45 | 11:13 | Bana 4C |
| | Albin Lindskog | OK Ravinen 4 | 27:45 | 11:13 | Bana 4A |
| | Aino Lukkari | Rajamäen Rykmentti 2 | 27:45 | 11:13 | Bana 4B |
980 | | Eemeli Rinta-Koski | Vaasan Suunnistajat ry 1 | 27:46 | 11:14 | Bana 4D |
| | Johannes Bladh | Tullinge SK 5 | 27:46 | 11:14 | Bana 4D |
| | Elin Unander | Sundsvalls OK 3 | 27:46 | 11:14 | Bana 4B |
983 | | Alfred Erdelius | IF Rigor 1 | 27:47 | 11:15 | Bana 4A |
| | Sari Ojansuu | Lahden Suunnistajat-37 2 | 27:47 | 11:15 | Bana 4D |
| | Maria Bogren | Falköpings AIK OK / IF Hagen / Tidaholm SOK Sisu 2 | 27:47 | 11:15 | Bana 4D |
986 | | Aino Asklöf | Lynx 2 | 27:48 | 11:16 | Bana 4C |
| | Rasmus Vainionpää | Rasti-Jussit 1 | 27:48 | 11:16 | Bana 4D |
988 | | Sara Eriksson | IFK Moras OK 3 | 27:49 | 11:17 | Bana 4B |
| | Rasmus Wallström | Nyköpings OK 2 | 27:49 | 11:17 | Bana 4D |
990 | | Alexandra Persson | OK Österåker 1 | 27:50 | 11:18 | Bana 4C |
| | Jesper Nyström | IF Thor / Rasbo IK 3 | 27:50 | 11:18 | Bana 4B |
992 | | Tim Edner | KFUM Örebro OK 3 | 27:52 | 11:20 | Bana 4D |
| | Julia Berg | KFUM Örebro OK 3 | 27:52 | 11:20 | Bana 4A |
| | Arvid Ekström | Stenungsunds OK / Kvillebyns SK / OK Skogsmunken 1 | 27:52 | 11:20 | Bana 4D |
995 | | Anna Johnsson | GOIF Tjalve / Skogspojkarnas OK 1 | 27:53 | 11:21 | Bana 4B |
996 | | Antti Nilsen | Espoon Suunta 2 | 27:54 | 11:22 | Bana 4A |
| | Lars Johnsson | OK Måsen 1 | 27:54 | 11:22 | Bana 4D |
998 | | Britt-Mari Karlsson | Växjö OK 1 | 27:55 | 11:23 | Bana 4B |
| | Simon Karlsson Holmer | IFK Moras OK 3 | 27:55 | 11:23 | Bana 4D |
1000 | | Hugo Mandinger | Trollhättans SOK 2 | 27:56 | 11:24 | Bana 4D |
1001 | | Tova Eriksson | OK Djerf 2 | 27:57 | 11:25 | Bana 4B |
| | Linus Peltonen | Lappeen Riento 1 | 27:57 | 11:25 | Bana 4A |
| | Seela Nurmi | Rajamäen Rykmentti 2 | 27:57 | 11:25 | Bana 4D |
1004 | | Carl Henriksson | Rånäs OK 2 | 27:58 | 11:26 | Bana 4D |
| | Alva Jonsson | Långhundra IF 2 | 27:58 | 11:26 | Bana 4C |
1006 | | Julia Blom | Frölunda OL 1 | 27:59 | 11:27 | Bana 4B |
1007 | | Sofia Johansson | Stenungsunds OK / Kvillebyns SK / OK Skogsmunken 1 | 28:00 | 11:28 | Bana 4A |
| | Laura Keskitalo | Hauhon Sisu 1 | 28:00 | 11:28 | Bana 4A |
| | Emma Lilje | Gävle OK 2 | 28:00 | 11:28 | Bana 4A |
1010 | | Tilda Andersson | Tullinge SK 2 | 28:01 | 11:29 | Bana 4C |
| | Linn Storås | Gudhems IF / Mullsjö SOK / Tidaholm SOK Sisu 1 | 28:01 | 11:29 | Bana 4A |
| | Antti Paasi | Tampereen Pyrintö 3 | 28:01 | 11:29 | Bana 4A |
1013 | | Frida Jonsson | Alfta-Ösa OK 1 | 28:02 | 11:30 | Bana 4B |
| | Amanda Karmetun | OK Njudung / Kexholms SK 1 | 28:02 | 11:30 | Bana 4D |
| | Henry Djurbäck | Markbygdens OK 1 | 28:02 | 11:30 | Bana 4B |
1016 | | Jonathan Magnusson | Rehns BK 1 | 28:04 | 11:32 | Bana 4C |
1017 | | Emilia Kaufeldt | Rånäs OK 2 | 28:05 | 11:33 | Bana 4A |
1018 | | Julia Funke | Leksands OK 2 | 28:07 | 11:35 | Bana 4B |
1019 | | Rasmus Johansson | Nybro OK 1 | 28:08 | 11:36 | Bana 4D |
1020 | | Helena Andersson | Markbygdens OK 1 | 28:10 | 11:38 | Bana 4A |
1021 | | Anette Brunander | Attunda OK 2 | 28:12 | 11:40 | Bana 4D |
| | Karin Ingeborg Wedman | Västerbergslagens OL 1 | 28:12 | 11:40 | Bana 4B |
1023 | | Loke Hedberg | Lunds OK / Skåneslättens OL 2 | 28:13 | 11:41 | Bana 4D |
| | Aino Palmén | Espoon Suunta 2 | 28:13 | 11:41 | Bana 4D |
1025 | | Petter Myrenberg | OK Älvsjö-Örby 1 | 28:14 | 11:42 | Bana 4A |
1026 | | Christina Liljeqvist | Stenungsunds OK / Kvillebyns SK / OK Skogsmunken 1 | 28:15 | 11:43 | Bana 4B |
1027 | | Johan Björck | OK Älme / FK Finn / Markaryds FK 1 | 28:16 | 11:44 | Bana 4D |
1028 | | Joel Wiklund | OK Grip 1 | 28:17 | 11:45 | Bana 4C |
| | Anna Henriksson | Sävedalens AIK 2 | 28:17 | 11:45 | Bana 4B |
| | Marie-Chantal Ballnus | Snättringe SK 3 | 28:17 | 11:45 | Bana 4D |
1031 | | Ellen Viksten | Gävle OK 2 | 28:18 | 11:46 | Bana 4B |
| | Agnes Asplund | OLV Baselland / Järla Orientering 4 | 28:18 | 11:46 | Bana 4D |
1033 | | Hanna Holmgren | Sävedalens AIK 1 | 28:20 | 11:48 | Bana 4C |
1034 | | Casper Falk | Valbo AIF / OK Ödmården / Oslättforspojkarnas IK 1 | 28:22 | 11:50 | Bana 4C |
| | Matilda Ahlström | Istrums SK 1 | 28:22 | 11:50 | Bana 4D |
1036 | | Klara Bolin | Tullinge SK 3 | 28:23 | 11:51 | Bana 4C |
| | Sten Johansson | OK Borgen / Tierps SOK 1 | 28:23 | 11:51 | Bana 4D |
| | Reeta Virtanen | Hämeenlinnan Suunnistajat 2 | 28:23 | 11:51 | Bana 4D |
1039 | | Emma Jansson | OK Linné 5 | 28:24 | 11:52 | Bana 4C |
| | Oskar Magnusson | Rehns BK 1 | 28:24 | 11:52 | Bana 4A |
1041 | | Jensine Svensson | Finspångs SOK 2 | 28:26 | 11:54 | Bana 4B |
| | Simon Björklund | Lindebygdens OK 1 | 28:26 | 11:54 | Bana 4D |
1043 | | Clara Spik | Leksands OK 3 | 28:27 | 11:55 | Bana 4A |
1044 | | Fia Snickars | Malax IF / Solf IK 1 | 28:30 | 11:58 | Bana 4A |
1045 | | Elin Voksepp | OK Skogshjortarna 1 | 28:33 | 12:01 | Bana 4B |
1046 | | Lova Brandshage | IK Jarl Rättvik / HJS-Vansbro OK / Insjöns IF OK 1 | 28:34 | 12:02 | Bana 4D |
| | Sarianne Hietala | Rasti-Jussit 1 | 28:34 | 12:02 | Bana 4A |
1048 | | Emil Wallström | Nyköpings OK 2 | 28:35 | 12:03 | Bana 4C |
| | Lars Kjellman | Vandrarringen 1 | 28:35 | 12:03 | Bana 4C |
| | Camilla Jakobsson | Centrum OK 1 | 28:35 | 12:03 | Bana 4D |
1051 | | Albin Persson | OK Pan-Kristianstad 2 | 28:36 | 12:04 | Bana 4D |
1052 | | Olli Heinonen | MS Parma 3 | 28:38 | 12:06 | Bana 4D |
| | Linn Eriksson | Gudhems IF / Mullsjö SOK / Tidaholm SOK Sisu 1 | 28:38 | 12:06 | Bana 4B |
| | Ingemar Lindqvist | Snättringe SK 3 | 28:38 | 12:06 | Bana 4C |
1055 | | Oskar Källman | OK Hällen 3 | 28:39 | 12:07 | Bana 4B |
| | Albin Toll | OK Njudung / Kexholms SK 1 | 28:39 | 12:07 | Bana 4C |
1057 | | Josefin Glasell | IFK Enskede 1 | 28:40 | 12:08 | Bana 4A |
1058 | | Tobias Budweg | OK Österåker 1 | 28:43 | 12:11 | Bana 4D |
1059 | | Erica Olsson | OK Djerf 1 | 28:45 | 12:13 | Bana 4B |
| | Jill Laurén | Pargas IF 2 | 28:45 | 12:13 | Bana 4A |
1061 | | Marica Härold | Sol Tranås 1 | 28:46 | 12:14 | Bana 4C |
| | Alice Ruda | OK Ravinen 4 | 28:46 | 12:14 | Bana 4D |
1063 | | Lotten Sandén | OK Södertörn 4 | 28:47 | 12:15 | Bana 4A |
1064 | | Karin Memmi | Halmstad OK 1 | 28:50 | 12:18 | Bana 4B |
1065 | | Wilma Oskarsson | Trosabygdens OK 1 | 28:52 | 12:20 | Bana 4C |
| | Elis Sandberg | Alfta-Ösa OK 1 | 28:52 | 12:20 | Bana 4D |
| | Tuva Nesheim Flatebakken | IL Tyrving 2 | 28:52 | 12:20 | Bana 4A |
1068 | | Matti Bruns | Lunds OK / Skåneslättens OL 2 | 28:54 | 12:22 | Bana 4A |
| | Anna Nordholm | Sävedalens AIK 2 | 28:54 | 12:22 | Bana 4A |
| | Smilla Sandström | Härnösands OK 1 | 28:54 | 12:22 | Bana 4A |
1071 | | Unni Granfors | IF Rigor 1 | 28:55 | 12:23 | Bana 4D |
1072 | | Simon Österling | OK Södertörn 2 | 28:56 | 12:24 | Bana 4D |
| | Hugo Persson | OK Denseln 3 | 28:56 | 12:24 | Bana 4A |
| | Irma Svensson | OK Klyftamo 1 | 28:56 | 12:24 | Bana 4A |
1075 | | Vendela Lönkvist | OK Vivill 1 | 28:58 | 12:26 | Bana 4D |
1076 | | Emma Varmavuo | Rajamäen Rykmentti 2 | 28:59 | 12:27 | Bana 4A |
1077 | | Amanda Blomdahl | Tullinge SK 3 | 29:01 | 12:29 | Bana 4D |
| | Ann Jansson Järpling | OK Klemmingen 2 | 29:01 | 12:29 | Bana 4C |
1079 | | Sara Wänström | Trosabygdens OK 1 | 29:03 | 12:31 | Bana 4A |
| | Alf Irestig | Skarpnäcks OL 2 | 29:03 | 12:31 | Bana 4C |
| | Lena Broberg | Snättringe SK 2 | 29:03 | 12:31 | Bana 4C |
| | Tuula Toivanen | Rasti-Nokia 1 | 29:03 | 12:31 | Bana 4B |
| | Rasmus Håkansson | OK Klyftamo 1 | 29:03 | 12:31 | Bana 4C |
1084 | | Elin Blomkvist | OK Tyr 3 | 29:05 | 12:33 | Bana 4A |
| | Maja Johansson | Skattkärrs IF 1 | 29:05 | 12:33 | Bana 4A |
1086 | | Nike Norrman | Jämtland-Härjedalens OF 1 | 29:07 | 12:35 | Bana 4D |
| | Håkan Söderkvist | Arboga OK 1 | 29:07 | 12:35 | Bana 4A |
1088 | | Oscar Karlsson | Trollhättans SOK 2 | 29:08 | 12:36 | Bana 4C |
1089 | | Hugo Kindborn | OK Hällen 3 | 29:09 | 12:37 | Bana 4C |
1090 | | Erika Duhlbo | IFK Moras OK 2 | 29:11 | 12:39 | Bana 4D |
1091 | | Linnea Nilsson | Nyköpings OK 2 | 29:14 | 12:42 | Bana 4A |
1092 | | Eivor Lindgren | Jämtland-Härjedalens OF 1 | 29:16 | 12:44 | Bana 4B |
| | Thea Sjösten Andersson | IFK Moras OK 3 | 29:16 | 12:44 | Bana 4C |
1094 | | Leif Mathisen | Eskilstuna OL / Kjula IF / Stora Sundby GoIF 1 | 29:18 | 12:46 | Bana 4A |
| | Jarl Erik Palm | Eskilstuna OL / Kjula IF / Stora Sundby GoIF 1 | 29:18 | 12:46 | Bana 4D |
1096 | | Lars Mongård | Skogsluffarnas OK 2 | 29:21 | 12:49 | Bana 4C |
1097 | | Heli Annila | Koovee 2 | 29:23 | 12:51 | Bana 4A |
| | Viktor Bylund | IF Thor / Rasbo IK 3 | 29:23 | 12:51 | Bana 4C |
| | Marcus Ekman | Vallentuna-Össeby OL 1 | 29:23 | 12:51 | Bana 4C |
1100 | | Shanti Söderström | Sala OK / OK Norden 1 | 29:26 | 12:54 | Bana 4C |
1101 | | Mette Rogne | Varegg Fleridrett 1 | 29:30 | 12:58 | Bana 4B |
1102 | | Johanna Wilhelmsson | OK Dacke 1 | 29:31 | 12:59 | Bana 4B |
1103 | | Risto Lempinen | Maarian Mahti 1 | 29:34 | 13:02 | Bana 4B |
| | Börje Müller | Kristinehamns OK 1 | 29:34 | 13:02 | Bana 4D |
1105 | | Anita Sundling | Njurunda OK 1 | 29:36 | 13:04 | Bana 4C |
1106 | | Viktor Le Claire | IK Uven / FK Herkules / Göteborgs SK 2 | 29:39 | 13:07 | Bana 4A |
| | Hanna Karlsson | Länna IF 1 | 29:39 | 13:07 | Bana 4B |
1108 | | Nina Persson | Haninge SOK 2 | 29:41 | 13:09 | Bana 4A |
| | Aapo Pasanen | Rasti-Jussit 1 | 29:41 | 13:09 | Bana 4B |
1110 | | Anders Kumlin | IK Ymer / Bredareds IF 1 | 29:43 | 13:11 | Bana 4B |
1111 | | Ella Brandshage | IK Jarl Rättvik / HJS-Vansbro OK / Insjöns IF OK 1 | 29:44 | 13:12 | Bana 4A |
| | Liina Laitamäki | Hauhon Sisu 1 | 29:44 | 13:12 | Bana 4D |
| | Ida Vartia | OK Löftan 1 | 29:44 | 13:12 | Bana 4A |
| | Raija Hänninen | Hiidenkiertäjät 2 | 29:44 | 13:12 | Bana 4B |
1115 | | Vanja Bökman | Ronneby OK 2 | 29:48 | 13:16 | Bana 4B |
| | Erik Axelsson | Gamleby OK 1 | 29:48 | 13:16 | Bana 4C |
1117 | | Gunilla Djuffelt-Martinsson | Falkenbergs OK 1 | 29:49 | 13:17 | Bana 4C |
1118 | | Oscar Thornell | Surahammars SOK 1 | 29:51 | 13:19 | Bana 4D |
1119 | | Filip Renberg | Waxholms OK 1 | 29:52 | 13:20 | Bana 4C |
1120 | | Ella Karlsson | Snättringe SK 3 | 29:55 | 13:23 | Bana 4B |
1121 | | Antti Suonpää | MS Parma 3 | 29:57 | 13:25 | Bana 4A |
1122 | | Jeanette Boström | OK Tylöskog 1 | 29:58 | 13:26 | Bana 4D |
| | Sofia Edvardsson | Järfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 2 | 29:58 | 13:26 | Bana 4A |
1124 | | Kerstin Larsson | Falköpings AIK OK / IF Hagen / Tidaholm SOK Sisu 2 | 29:59 | 13:27 | Bana 4A |
| | Sanna Hedberg | OK Södertörn 3 | 29:59 | 13:27 | Bana 4C |
1126 | | Elias Adebrant | Tumba-Mälarhöjden OK 2 | 30:00 | 13:28 | Bana 4A |
| | Kristiane Elise Ottesen | Varegg Fleridrett 1 | 30:00 | 13:28 | Bana 4A |
1128 | | Lisa Börnstedt | Tolered-Utby Ol-klubb 1 | 30:02 | 13:30 | Bana 4A |
| | Inez Eklund | Skarpnäcks OL 1 | 30:02 | 13:30 | Bana 4D |
1130 | | Martina Franzén | Ulricehamns OK 1 | 30:05 | 13:33 | Bana 4B |
| | Filippa Löving | Vandrarringen 1 | 30:05 | 13:33 | Bana 4B |
| | Agnes Tönseth | Gotlands OF 3 | 30:05 | 13:33 | Bana 4C |
| | Bo Karlsson | Köping-Kolsva OK 2 | 30:05 | 13:33 | Bana 4C |
| | Klas Langels | Skarpnäcks OL 2 | 30:05 | 13:33 | Bana 4A |
1135 | | Ari Lahtinen | Päijät-Rasti 1 | 30:07 | 13:35 | Bana 4B |
| | Per-Anders Furusköld | IK Gandvik 1 | 30:07 | 13:35 | Bana 4D |
| | Tapani Vuorinen | Kauhavan Wisa 1 | 30:07 | 13:35 | Bana 4D |
| | Sofia Giding | Vallentuna-Össeby OL 1 | 30:07 | 13:35 | Bana 4B |
1139 | | Stina Umegård | Långhundra IF 2 | 30:10 | 13:38 | Bana 4B |
1140 | | Elsa Bäsén | IF Thor 2 | 30:11 | 13:39 | Bana 4B |
1141 | | Eskil Brännerud | Söders-Tyresö 2 | 30:12 | 13:40 | Bana 4A |
| | Beata Pettersson | Gotlands OF 2 | 30:12 | 13:40 | Bana 4A |
| | Lukas Andren | Tibro OK 2 | 30:12 | 13:40 | Bana 4B |
1144 | | Casper Fingerroos | Paimion Rasti 2 | 30:13 | 13:41 | Bana 4B |
1145 | | Ida Karine Karlsen | OK Moss 1 | 30:14 | 13:42 | Bana 4A |
| | Mats Klingvall | Umeå OK / Robertsfors IK 1 | 30:14 | 13:42 | Bana 4C |
| | Håkan Persson | OK Älme / FK Finn / Markaryds FK 1 | 30:14 | 13:42 | Bana 4B |
1148 | | Markku Virtanen | Espoon Akilles 1 | 30:16 | 13:44 | Bana 4D |
1149 | | Ros-Mari Karlsson | Nybro OK 1 | 30:17 | 13:45 | Bana 4C |
| | Alva Eriksson | Jämtland-Härjedalens OF 1 | 30:17 | 13:45 | Bana 4A |
1151 | | Tor Erling Gjølsjø | OK Moss 1 | 30:18 | 13:46 | Bana 4C |
| | Ebba Lindell | IF Thor 2 | 30:18 | 13:46 | Bana 4C |
1153 | | Ida Vikman | OK Milan 1 | 30:21 | 13:49 | Bana 4C |
| | Solveig Eline Berg | IL Tyrving 2 | 30:21 | 13:49 | Bana 4D |
1155 | | Helena Kanste | OK Raseborg 2 | 30:22 | 13:50 | Bana 4C |
1156 | | Vendela Jonsell | Vallentuna-Össeby OL 1 | 30:24 | 13:52 | Bana 4A |
1157 | | Linnea Persson | Valbo AIF / OK Ödmården / Oslättforspojkarnas IK 1 | 30:25 | 13:53 | Bana 4A |
| | Stig Östh | Korsnäs IF OK / Malungs OK Skogsmårdarna 1 | 30:25 | 13:53 | Bana 4B |
1159 | | Ingvar Halldin | OK Tylöskog 1 | 30:26 | 13:54 | Bana 4B |
| | Annie Frid | Ronneby OK 2 | 30:26 | 13:54 | Bana 4A |
| | Emilia Bergström | OK Rodhen 2 | 30:26 | 13:54 | Bana 4B |
1162 | | Hanna Sunnegårdh Ring | Ronneby OK 2 | 30:29 | 13:57 | Bana 4D |
1163 | | Michaela Weiss | OK77 2 | 30:30 | 13:58 | Bana 4D |
1164 | | Åsa Whilestedt | Attunda OK 2 | 30:34 | 14:02 | Bana 4A |
1165 | | Lotta Borg | Linköpings OK 3 | 30:35 | 14:03 | Bana 4D |
| | Torsten Claesson | OK Älme / FK Finn / Markaryds FK 1 | 30:35 | 14:03 | Bana 4A |
1167 | | Elin Dicksved | Bjursås OK / Grycksbo IF OK 1 | 30:38 | 14:06 | Bana 4B |
| | Kirsimarja Alanen | Rasti-Nokia 1 | 30:38 | 14:06 | Bana 4D |
1169 | | Benjamin Terent | Forsa OK 2 | 30:39 | 14:07 | Bana 4D |
| | Oscar Ehrnborn | Andrarums IF 1 | 30:39 | 14:07 | Bana 4C |
| | Carina Johansson | Skattkärrs IF 1 | 30:39 | 14:07 | Bana 4D |
1172 | | Vilmalee Suwan Kuusela | OK Vilse 87 1 | 30:40 | 14:08 | Bana 4D |
| | Gunilla Glanshed | IFK Enskede 2 | 30:40 | 14:08 | Bana 4B |
1174 | | Hanna Kohlberg | Västvärmlands OK 1 | 30:42 | 14:10 | Bana 4A |
1175 | | Sara Möller | OK Södertörn 2 | 30:43 | 14:11 | Bana 4B |
| | Emma Holmback | Malax IF / Solf IK 1 | 30:43 | 14:11 | Bana 4B |
1177 | | Adeline Falsen Lindqvist | OK Klyftamo 1 | 30:45 | 14:13 | Bana 4B |
1178 | | Kevin Sjölander | OK Rodhen 2 | 30:47 | 14:15 | Bana 4C |
1179 | | Tuuli Lajunen | Jämsän Retki-Veikot 2 | 30:48 | 14:16 | Bana 4D |
| | Luise Heermann | Njurunda OK 1 | 30:48 | 14:16 | Bana 4A |
1181 | | Gunnar Karlström | OK Linné 5 | 30:49 | 14:17 | Bana 4A |
1182 | | Helene Johansson | OK Nackhe / FK Friskus-Varberg 1 | 30:50 | 14:18 | Bana 4C |
1183 | | Lennart Eklund | Målilla OK / Vimmerby OK 2 | 30:51 | 14:19 | Bana 4D |
| | Frida Arnesson | Skarpnäcks OL 1 | 30:51 | 14:19 | Bana 4A |
1185 | | Sussie Björklund | Kvarnsvedens GOIF OK 1 | 30:52 | 14:20 | Bana 4A |
| | Heli Tuominen | IkNV/KanSu/KyRa 1 | 30:52 | 14:20 | Bana 4A |
1187 | | Kim Norberg | Avesta OK / Dalaportens OL / Rembo IK 2 | 30:53 | 14:21 | Bana 4D |
1188 | | Emma Eliasson | Domnarvets GOIF 2 | 30:55 | 14:23 | Bana 4A |
1189 | | Agneta Larsson | IK Uven / FK Herkules / Göteborgs SK 1 | 30:57 | 14:25 | Bana 4A |
| | Hans Holmberg | OLV Baselland / Järla Orientering 4 | 30:57 | 14:25 | Bana 4A |
1191 | | Julia Bad | Lustens OK 1 | 30:59 | 14:27 | Bana 4B |
| | Alva Blomqvist | OK Rodhen 2 | 30:59 | 14:27 | Bana 4A |
| | Babsi Schweizer | OLV Baselland / Järla Orientering 4 | 30:59 | 14:27 | Bana 4B |
1194 | | Daniel Kjellman | OK Ravinen 4 | 31:00 | 14:28 | Bana 4B |
| | Edvin Borne | Frölunda OL / Bromma-Vällingby SOK / OK Orinto 3 | 31:00 | 14:28 | Bana 4B |
| | Kari Pajunen | Anttolan Urheilijat / Kalevan Rasti 1 | 31:00 | 14:28 | Bana 4B |
1197 | | Joel Kihlström | Rehns BK 1 | 31:01 | 14:29 | Bana 4D |
| | Irené Andersson | OK Kullingshof 1 | 31:01 | 14:29 | Bana 4B |
1199 | | Hedda Persson Vildir | Skarpnäcks OL 1 | 31:02 | 14:30 | Bana 4B |
| | Axel Friberger | OLV Baselland / Järla Orientering 4 | 31:02 | 14:30 | Bana 4C |
1201 | | Alexander Tiedermann | OK Tisaren 2 | 31:03 | 14:31 | Bana 4D |
1202 | | Lovisa Gustafsson | KFUM Örebro OK 2 | 31:05 | 14:33 | Bana 4C |
| | Lovisa Ring | Halmstad OK 1 | 31:05 | 14:33 | Bana 4A |
1204 | | Rauno Lepistö | Hauhon Sisu 1 | 31:06 | 14:34 | Bana 4B |
| | Marcus Svahn | Gamleby OK 1 | 31:06 | 14:34 | Bana 4A |
| | Magnus Ericson | Järla Orientering 3 | 31:06 | 14:34 | Bana 4D |
| | Christina Pettersson | Sjövalla FK / IFK Göteborg 2 | 31:06 | 14:34 | Bana 4A |
| | Anu Salokangas | Espoon Akilles 1 | 31:06 | 14:34 | Bana 4A |
1209 | | Filippa Rydensjö | OK Tor 1 | 31:07 | 14:35 | Bana 4B |
1210 | | Henriette Plit | Lynx 2 | 31:08 | 14:36 | Bana 4B |
| | Venla Salonen | Helsingin Suunnistajat 2 | 31:08 | 14:36 | Bana 4C |
1212 | | Sara Erlandsson | OK Vivill 1 | 31:09 | 14:37 | Bana 4B |
1213 | | Michaela Östberg | OK Skogsstjärnan 1 | 31:11 | 14:39 | Bana 4A |
1214 | | Nea Isolähteenmäki | IkNV/KanSu/KyRa 1 | 31:12 | 14:40 | Bana 4D |
1215 | | Marie-Louise Persson | IK Uven / FK Herkules / Göteborgs SK 2 | 31:15 | 14:43 | Bana 4C |
1216 | | Ellinor Karlsson | Strängnäs-Malmby OL 1 | 31:16 | 14:44 | Bana 4B |
1217 | | Karl Fredriksson | Korsnäs IF OK / Malungs OK Skogsmårdarna 1 | 31:18 | 14:46 | Bana 4A |
| | Siiri Julkunen | Lounais-Hämeen Rasti 1 | 31:18 | 14:46 | Bana 4A |
1219 | | Lena Markendahl | OK Klyftamo 1 | 31:19 | 14:47 | Bana 4D |
1220 | | Rosaliina Kivimäki | IkNV/KanSu/KyRa 1 | 31:22 | 14:50 | Bana 4C |
1221 | | Linus Nilsson | OK Österåker 2 | 31:24 | 14:52 | Bana 4D |
1222 | | Fanny Svalin | Vänersborgs SK 2 | 31:25 | 14:53 | Bana 4B |
| | Yvonne Johansson | Gamleby OK 1 | 31:25 | 14:53 | Bana 4B |
1224 | | Linnéa Sjölander | OK Gynge 1 | 31:26 | 14:54 | Bana 4B |
1225 | | Lauri Isokallio | Rasti-Nokia 1 | 31:27 | 14:55 | Bana 4C |
| | Benjamin Pauli | Istrums SK 1 | 31:27 | 14:55 | Bana 4A |
1227 | | Alex Tikhomirov | Hellas Orientering 2 | 31:28 | 14:56 | Bana 4D |
1228 | | Malin Adolfsson | OK Södertörn 3 | 31:30 | 14:58 | Bana 4D |
| | Mira Orell-Sipponen | Jämsän Retki-Veikot 2 | 31:30 | 14:58 | Bana 4C |
| | Alice Johansson | Finspångs SOK 2 | 31:30 | 14:58 | Bana 4A |
| | Annika Björklund | IFK Moras OK 4 | 31:30 | 14:58 | Bana 4A |
1232 | | Elin Edström | Härnösands OK 1 | 31:31 | 14:59 | Bana 4B |
1233 | | Isis Jernstig | Vänersborgs SK 2 | 31:32 | 15:00 | Bana 4D |
1234 | | Frida Kjellman | Lidköpings VSK / Ryda SK 1 | 31:33 | 15:01 | Bana 4A |
| | Filippa Johnson | Degerfors OK 1 | 31:33 | 15:01 | Bana 4A |
1236 | | Axel Lundgren | Sundsvalls OK 2 | 31:34 | 15:02 | Bana 4A |
1237 | | Rebecka Rundblad | Främmestads IK 1 | 31:36 | 15:04 | Bana 4A |
1238 | | Hannu Harkola | Päijät-Rasti 1 | 31:38 | 15:06 | Bana 4A |
| | Beatrice Gomér | Ankarsrums OK / Vimmerby OK 1 | 31:38 | 15:06 | Bana 4D |
1240 | | Samuel Ljungqvist | Tolered-Utby Ol-klubb 1 | 31:39 | 15:07 | Bana 4C |
1241 | | Anni Salo | RastiPiikkiö 1 | 31:40 | 15:08 | Bana 4A |
| | Elin Gustafsson | OK Gynge 1 | 31:40 | 15:08 | Bana 4D |
| | Haakon Johannesen | Indre Østfold OK 1 | 31:40 | 15:08 | Bana 4D |
| | Siv Frodin | Köping-Kolsva OK 2 | 31:40 | 15:08 | Bana 4B |
| | Malin Molin | OK Tyr 2 | 31:40 | 15:08 | Bana 4B |
1246 | | Filip Storell | Haninge SOK 2 | 31:41 | 15:09 | Bana 4C |
1247 | | Sini Salmi | Turun Suunnistajat 2 | 31:42 | 15:10 | Bana 4A |
1248 | | Simon Bernet Wahlnäs | OK Linné 6 | 31:44 | 15:12 | Bana 4C |
| | Erik Nilsson | Gotlands OF 2 | 31:44 | 15:12 | Bana 4D |
1250 | | Neea Rintala | Kortesjärven Järviveikot 1 | 31:48 | 15:16 | Bana 4C |
| | Inger Skantz | Länna IF 1 | 31:48 | 15:16 | Bana 4A |
| | Sanna Sander | OK Milan 1 | 31:48 | 15:16 | Bana 4B |
| | Ann-Mari Johansson | Nybro OK 1 | 31:48 | 15:16 | Bana 4B |
1254 | | Moa Hjort | OK Roxen 2 | 31:49 | 15:17 | Bana 4C |
1255 | | Iida Hämäläinen | Olavin Rasti 1 | 31:50 | 15:18 | Bana 4C |
1256 | | Sofia Persson | Domnarvets GOIF 1 | 31:53 | 15:21 | Bana 4C |
| | Annette Ragvald | Vingåkers OK 1 | 31:53 | 15:21 | Bana 4B |
1258 | | Hampus Nyholm | Strängnäs-Malmby OL 1 | 31:54 | 15:22 | Bana 4A |
| | Albin Björk | OK Hammaren 2 | 31:54 | 15:22 | Bana 4C |
1260 | | Alfred Bjørnerød | OK Moss 1 | 31:55 | 15:23 | Bana 4D |
| | Aapo Salonen | Helsingin Suunnistajat 2 | 31:55 | 15:23 | Bana 4B |
1262 | | Barbro Bransome | Skogsluffarnas OK 2 | 31:58 | 15:26 | Bana 4A |
1263 | | David Björk | Valbo AIF / OK Ödmården / Oslättforspojkarnas IK 1 | 32:00 | 15:28 | Bana 4B |
| | Elsa Aderstedt Althoff | Kungälvs OK 1 | 32:00 | 15:28 | Bana 4A |
| | Pia Bussman | OK Raseborg 2 | 32:00 | 15:28 | Bana 4A |
1266 | | Wilma Werner | Gustavsbergs OK 2 | 32:01 | 15:29 | Bana 4C |
1267 | | Hana Smelikova | Magnus Orienteering 1 | 32:03 | 15:31 | Bana 4C |
| | Ida Spennare | Attunda OK 2 | 32:03 | 15:31 | Bana 4C |
| | Teodor Lundborg | Hjobygdens OK 1 | 32:03 | 15:31 | Bana 4B |
1270 | | Erik Nordlund | Järla Orientering 3 | 32:05 | 15:33 | Bana 4B |
1271 | | Kajsa Jönsson | OK Pan-Kristianstad 2 | 32:06 | 15:34 | Bana 4A |
| | Olof Flinth | Leksands OK 3 | 32:06 | 15:34 | Bana 4D |
1273 | | Martin Skärlén | Haninge SOK 2 | 32:08 | 15:36 | Bana 4B |
1274 | | Josefine Segerberg | Motala AIF OL 1 | 32:12 | 15:40 | Bana 4B |
1275 | | Tarja Hyytiäinen | RastiPiikkiö 1 | 32:15 | 15:43 | Bana 4C |
| | Hanna Söderlund | OK Södertörn 3 | 32:15 | 15:43 | Bana 4B |
| | Katarina Norrby | OK Södertörn 4 | 32:15 | 15:43 | Bana 4D |
1278 | | Katja Dalén | Sala OK / OK Norden 1 | 32:16 | 15:44 | Bana 4D |
1279 | | Ann-Britt Persson | OK Älme / FK Finn / Markaryds FK 1 | 32:19 | 15:47 | Bana 4C |
1280 | | Malin Stomberg | IF Hagen 1 | 32:20 | 15:48 | Bana 4A |
1281 | | Minerva Kamila | Kauhavan Wisa 1 | 32:23 | 15:51 | Bana 4C |
1282 | | Sonja Forsberg | IK Uven / FK Herkules / Göteborgs SK 1 | 32:28 | 15:56 | Bana 4C |
| | Madelene Salomonsson | IK Vikings OK / OK Älgen 1 | 32:28 | 15:56 | Bana 4A |
1284 | | Anki Åberg | IFK Hedemora OK 1 | 32:34 | 16:02 | Bana 4B |
1285 | | Kari Löe | OK Linné 6 | 32:35 | 16:03 | Bana 4B |
1286 | | Simon Nordberg | Göteborg-Majorna OK 4 | 32:37 | 16:05 | Bana 4C |
1287 | | Kasperi Salo | Punkalaitumen Kunto 1 | 32:38 | 16:06 | Bana 4D |
| | Leif Erik Karlsson | Rånäs OK 2 | 32:38 | 16:06 | Bana 4C |
| | Ludvig Classon | NAIS Orienteringsklubb 1 | 32:38 | 16:06 | Bana 4D |
1290 | | Ådne Skjærstein | IL Tyrving 2 | 32:39 | 16:07 | Bana 4B |
1291 | | Veijo Kokkinen | Saarijärven Pullistus 1 | 32:41 | 16:09 | Bana 4D |
1292 | | Britt Björklund | Bjursås OK / Grycksbo IF OK 1 | 32:44 | 16:12 | Bana 4C |
1293 | | Adelina Wremer | Gudhems IF / Mullsjö SOK / Tidaholm SOK Sisu 1 | 32:46 | 16:14 | Bana 4D |
1294 | | Elin Forslund | Söderhamns OK / Segersta OK 1 | 32:48 | 16:16 | Bana 4C |
1295 | | Linus Classon | NAIS Orienteringsklubb 1 | 32:49 | 16:17 | Bana 4C |
1296 | | Hedda Röstin | Söders-Tyresö 2 | 32:56 | 16:24 | Bana 4D |
1297 | | Ebba Helin Axelsson | OK Grip 1 | 32:57 | 16:25 | Bana 4A |
1298 | | Karl Fredrik Myhr Lilja | Gustavsbergs OK 2 | 32:59 | 16:27 | Bana 4A |
1299 | | Karin Lindh | Främmestads IK 1 | 33:01 | 16:29 | Bana 4C |
1300 | | Anna Andersson | IK Gandvik 1 | 33:02 | 16:30 | Bana 4B |
1301 | | Ebba Klein | Björkfors GOIF 1 | 33:04 | 16:32 | Bana 4D |
1302 | | Magdalena Nilsson | Sidensjö IK 1 | 33:07 | 16:35 | Bana 4B |
| | vacant | OK Enen 1 | 33:07 | 16:35 | Bana 4C |
1304 | | Erica Bogren | IF Hagen 1 | 33:09 | 16:37 | Bana 4D |
| | Sara Magnusson | OK Måsen 1 | 33:09 | 16:37 | Bana 4C |
1306 | | Anne-Marie Tiveljung | IK Gandvik 1 | 33:12 | 16:40 | Bana 4C |
1307 | | Christina Johnsson | OK Gynge 1 | 33:14 | 16:42 | Bana 4A |
1308 | | David Mårtensson | Garphyttans IF 1 | 33:15 | 16:43 | Bana 4C |
1309 | | Charlotte Johnson | OK Klemmingen 2 | 33:18 | 16:46 | Bana 4D |
1310 | | Tilda Henriksson | Tormestorps IF 1 | 33:19 | 16:47 | Bana 4B |
1311 | | Tobias Sjöstedt | OK Måsen 1 | 33:20 | 16:48 | Bana 4B |
1312 | | Ellen Persson | Söderhamns OK / Segersta OK 1 | 33:21 | 16:49 | Bana 4D |
1313 | | Alice Svalin | Vänersborgs SK 2 | 33:25 | 16:53 | Bana 4A |
| | Hilma Brandshage | IK Jarl Rättvik / HJS-Vansbro OK / Insjöns IF OK 1 | 33:25 | 16:53 | Bana 4C |
1315 | | Hans Ekholm | Akilles OK 1 | 33:26 | 16:54 | Bana 4B |
1316 | | Berit Barkestedt | OK Kullingshof 1 | 33:31 | 16:59 | Bana 4C |
1317 | | Jana Smelikova | Magnus Orienteering 1 | 33:32 | 17:00 | Bana 4A |
1318 | | Ingrid Stake | Västvärmlands OK 1 | 33:34 | 17:02 | Bana 4C |
1319 | | Klara Persson | KFUM Örebro OK 2 | 33:38 | 17:06 | Bana 4A |
1320 | | Norna Molin | OK Klemmingen 3 | 33:39 | 17:07 | Bana 4D |
1321 | | Elsa Wallin | Ockelbo OK / Järbo OK 1 | 33:40 | 17:08 | Bana 4A |
1322 | | vacant | Østmarka OK 1 | 33:46 | 17:14 | Bana 4B |
1323 | | Anja-Leena Tyry | Rastihaukat 1 | 33:48 | 17:16 | Bana 4D |
1324 | | Kalle Hammarbäck | Skogsluffarnas OK 1 | 33:50 | 17:18 | Bana 4B |
1325 | | Håkan Eriksson | Umeå OK / Robertsfors IK 1 | 33:51 | 17:19 | Bana 4B |
| | Ina Åman | OK Vilse 87 1 | 33:51 | 17:19 | Bana 4B |
1327 | | Cecilia Pahlman | Pargas IF 2 | 33:52 | 17:20 | Bana 4C |
1328 | | Raija Ylönen | Pihkaniskat 2 | 33:53 | 17:21 | Bana 4D |
1329 | | Anton Svensson | Hässleholms OK / Hästveda OK / OK Torfinn 1 | 33:57 | 17:25 | Bana 4A |
| | Pontus Nordström | Vandrarringen 1 | 33:57 | 17:25 | Bana 4A |
| | Salme Åsten | OK Raseborg 2 | 33:57 | 17:25 | Bana 4B |
1332 | | Elin Bjessmo | Järfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 2 | 33:58 | 17:26 | Bana 4B |
1333 | | Eva Skyttner | Ljusdals OK 1 | 34:06 | 17:34 | Bana 4C |
1334 | | Agnes Ljungkvist | Ärla IF 2 | 34:08 | 17:36 | Bana 4A |
1335 | | Ulf T Hallberg | Almby IK / OK Alferna / OK Letstigen 2 | 34:12 | 17:40 | Bana 4A |
1336 | | Åke Lewander | Skarpnäcks OL 2 | 34:15 | 17:43 | Bana 4B |
1337 | | Aino Salo | RastiPiikkiö 1 | 34:17 | 17:45 | Bana 4B |
1338 | | Leena Kantanen | Raja-Karjalan Suunnistajat 1 | 34:18 | 17:46 | Bana 4C |
1339 | | Martin Danielsson | OK Kåre 2 | 34:19 | 17:47 | Bana 4C |
1340 | | Amelie Josefsson | Skogslöparna / Hägglunds IoFK / OK Nipan 2 | 34:20 | 17:48 | Bana 4A |
| | Emelie Lilja | Tumba-Mälarhöjden OK 2 | 34:20 | 17:48 | Bana 4D |
| | Sofia Djerf | Västerbergslagens OL 1 | 34:20 | 17:48 | Bana 4C |
1343 | | Marie Lindh | Främmestads IK 1 | 34:21 | 17:49 | Bana 4B |
1344 | | Ann-Katrin Johansson | Västerviks OK / Rävetofta OK 1 | 34:23 | 17:51 | Bana 4B |
1345 | | Vega Kjellsson | Sidensjö IK 1 | 34:26 | 17:54 | Bana 4D |
1346 | | Arto Honkonen | Saarijärven Pullistus 1 | 34:31 | 17:59 | Bana 4A |
1347 | | Clas Bäckström | OK Tisaren 3 | 34:33 | 18:01 | Bana 4B |
1348 | | Roland Öhman | Kristinehamns OK 1 | 34:35 | 18:03 | Bana 4C |
| | Lovisa Sandqvist | OK Österåker 2 | 34:35 | 18:03 | Bana 4B |
| | Anna Saarinen | Pihkaniskat 2 | 34:35 | 18:03 | Bana 4B |
1351 | | Ethel Nord | Lindebygdens OK 1 | 34:36 | 18:04 | Bana 4B |
1352 | | Elin Norlin | IFK Moras OK 4 | 34:37 | 18:05 | Bana 4D |
1353 | | Jonna Krohn | Jämtland-Härjedalens OF 2 | 34:41 | 18:09 | Bana 4C |
1354 | | Venla Hansson | RastiPiikkiö 1 | 34:42 | 18:10 | Bana 4D |
1355 | | Clara Samuelsson | OK Vivill 1 | 34:44 | 18:12 | Bana 4C |
1356 | | Mattis Granström | NAIS Orienteringsklubb 1 | 34:46 | 18:14 | Bana 4B |
| | Kerstin Palm | Eskilstuna OL / Kjula IF / Stora Sundby GoIF 1 | 34:46 | 18:14 | Bana 4C |
1358 | | Frida Mannfolk | Ulricehamns OK 1 | 34:48 | 18:16 | Bana 4A |
1359 | | Anette Wivegg | Njurunda OK 1 | 34:49 | 18:17 | Bana 4D |
| | Filip Brodén | Leksands OK 2 | 34:49 | 18:17 | Bana 4D |
| | David Melin | OK Rodhen 2 | 34:49 | 18:17 | Bana 4D |
1362 | | Niklas Evaldsson | IFK Hedemora OK 1 | 34:51 | 18:19 | Bana 4D |
1363 | | Ellinor Håkansson | GOIF Tjalve / Skogspojkarnas OK 1 | 34:52 | 18:20 | Bana 4A |
1364 | | Oscar Wall Jungbjer | IK Uven / FK Herkules / Göteborgs SK 1 | 34:53 | 18:21 | Bana 4B |
1365 | | Gustav Askroth | KFUM Örebro OK 2 | 34:56 | 18:24 | Bana 4D |
1366 | | Maria Hagströmer | OK Klemmingen 3 | 34:57 | 18:25 | Bana 4A |
| | Ida Strömberg | Avesta OK 1 | 34:57 | 18:25 | Bana 4A |
1368 | | Ludvig Waktel | Gotlands OF 3 | 35:02 | 18:30 | Bana 4B |
1369 | | Jonas Grønli | Freidig 1 | 35:05 | 18:33 | Bana 4C |
| | Eeva Korhonen | Raja-Karjalan Suunnistajat 1 | 35:05 | 18:33 | Bana 4D |
1371 | | Oskar Bütikofer | Ljusdals OK 1 | 35:06 | 18:34 | Bana 4B |
| | Nils Forsberg Rundström | IFK Enskede 2 | 35:06 | 18:34 | Bana 4D |
1373 | | Ulrika Strömbäck | Ankarsrums OK / Vimmerby OK 1 | 35:12 | 18:40 | Bana 4C |
1374 | | Gustav Lidman | Tibro OK 1 | 35:13 | 18:41 | Bana 4B |
1375 | | Hanna Åberg | Tumba-Mälarhöjden OK 2 | 35:14 | 18:42 | Bana 4B |
1376 | | Melissa Stiauren | Sidensjö IK 1 | 35:17 | 18:45 | Bana 4A |
1377 | | Rasmus Karlsson | OK Denseln 3 | 35:20 | 18:48 | Bana 4D |
1378 | | Margareta Persson | Kristinehamns OK 1 | 35:23 | 18:51 | Bana 4B |
1379 | | Leif Persson | Ljusdals OK 1 | 35:24 | 18:52 | Bana 4A |
1380 | | Hanna Jonsell | IF Thor 2 | 35:34 | 19:02 | Bana 4D |
1381 | | Raisa Kantanen | Raja-Karjalan Suunnistajat 1 | 35:36 | 19:04 | Bana 4B |
1382 | | Tommy Ljusenius | Skogsluffarnas OK 2 | 35:41 | 19:09 | Bana 4D |
1383 | | Ida Eriksson | Surahammars SOK 1 | 35:47 | 19:15 | Bana 4C |
| | Wilma Thornell | Surahammars SOK 1 | 35:47 | 19:15 | Bana 4B |
1385 | | Klara Johansson | Västvärmlands OK 1 | 35:48 | 19:16 | Bana 4B |
1386 | | Harri Virta | Kangasala SK 3 | 35:55 | 19:23 | Bana 4B |
1387 | | Tuula Havia | Maarian Mahti 1 | 35:56 | 19:24 | Bana 4A |
| | Emelie Wiberg | Skogslöparna / Hägglunds IoFK / OK Nipan 2 | 35:56 | 19:24 | Bana 4B |
1389 | | vacant | OK Enen 1 | 36:02 | 19:30 | Bana 4B |
| | Salla Norrbacka | Hyvinkään Rasti 1 | 36:02 | 19:30 | Bana 4D |
1391 | | Rakel Hanson | Tolered-Utby Ol-klubb 1 | 36:05 | 19:33 | Bana 4B |
1392 | | Andrea Lamprecht | Köping-Kolsva OK 2 | 36:09 | 19:37 | Bana 4A |
| | Elsa Lampinen | Selånger SOK / VK Uvarna 1 | 36:09 | 19:37 | Bana 4D |
1394 | | Anu Tähtinen | Päijät-Rasti 1 | 36:10 | 19:38 | Bana 4D |
1395 | | Anna-Lena Furuström | Ljusdals OK 1 | 36:17 | 19:45 | Bana 4D |
| | Izabell Brodin | Almby IK / OK Alferna / OK Letstigen 2 | 36:17 | 19:45 | Bana 4D |
1397 | | David Strömbäck | OK Denseln 3 | 36:19 | 19:47 | Bana 4C |
1398 | | Raimo Nissi | Maarian Mahti 1 | 36:23 | 19:51 | Bana 4D |
1399 | | Tuva Falk | Sundbybergs IK 3 | 36:24 | 19:52 | Bana 4D |
| | Niklas Svensson | Järfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 2 | 36:24 | 19:52 | Bana 4D |
1401 | | Emma Bellander | Gustavsbergs OK 2 | 36:27 | 19:55 | Bana 4D |
1402 | | Anna-Erika Korpi | Turun Suunnistajat 3 | 36:28 | 19:56 | Bana 4D |
| | Linus Gyllenberg | Skogsluffarnas OK 1 | 36:28 | 19:56 | Bana 4C |
1404 | | Liisa Ahonen | Paimion Rasti 2 | 36:36 | 20:04 | Bana 4A |
1405 | | Elsa Hermansson | IFK Moras OK 4 | 36:38 | 20:06 | Bana 4B |
1406 | | Charlotta Wiklund | Vaasan Suunnistajat ry 1 | 36:42 | 20:10 | Bana 4A |
1407 | | Helena Buchkovska | Målilla OK / Vimmerby OK 2 | 36:49 | 20:17 | Bana 4B |
1408 | | Emma Stråhle | Söders-Tyresö 2 | 36:54 | 20:22 | Bana 4C |
| | Sara Nissi | Maarian Mahti 1 | 36:54 | 20:22 | Bana 4C |
| | Lovisa Lago | Göteborg-Majorna OK 3 | 36:54 | 20:22 | Bana 4B |
| | Albin Samuelsson | OK Vivill 1 | 36:54 | 20:22 | Bana 4A |
1412 | | Ingrid Enekvist | Gotlands OF 4 | 36:55 | 20:23 | Bana 4B |
1413 | | Elsa Kärnsund | Sala OK / OK Norden 1 | 36:59 | 20:27 | Bana 4B |
| | Ida Toivari | Vehkalahden Veikot 1 | 36:59 | 20:27 | Bana 4D |
1415 | | Ingrid Roos | Motala AIF OL 1 | 37:02 | 20:30 | Bana 4A |
| | Anna Lithell | OK Linné 6 | 37:02 | 20:30 | Bana 4A |
1417 | | Chantelle Hesselberg | Strängnäs-Malmby OL 1 | 37:05 | 20:33 | Bana 4C |
1418 | | Ebba Eriksson | Kvarnsvedens GOIF OK 1 | 37:06 | 20:34 | Bana 4B |
1419 | | Hanna Daniels | Avesta OK / Dalaportens OL / Rembo IK 2 | 37:07 | 20:35 | Bana 4C |
| | David Åkerlind | Lustens OK 1 | 37:07 | 20:35 | Bana 4C |
1421 | | Anni Hiiri | Hauhon Sisu 2 | 37:08 | 20:36 | Bana 4B |
1422 | | Anna-Maija Vuorinen | Kauhavan Wisa 1 | 37:21 | 20:49 | Bana 4B |
1423 | | Tuva Ahlgren | OK Borgen / Tierps SOK 1 | 37:23 | 20:51 | Bana 4C |
1424 | | Mattias Österdahl | Gotlands OF 4 | 37:24 | 20:52 | Bana 4C |
1425 | | Helena Halkosaari | Lounais-Hämeen Rasti 1 | 37:34 | 21:02 | Bana 4C |
1426 | | Matilda Frisk | Gustavsbergs OK 2 | 37:36 | 21:04 | Bana 4B |
1427 | | Gunilla Holmberg | Herrestads AIF / Ljungskile FK / OK Kroppefjäll 1 | 37:39 | 21:07 | Bana 4B |
1428 | | Alexander Thulin | Skogsluffarnas OK 1 | 37:40 | 21:08 | Bana 4D |
1429 | | Anna Flod | OK Klemmingen 3 | 37:42 | 21:10 | Bana 4C |
1430 | | Anna Hagström | Falkenbergs OK 1 | 37:44 | 21:12 | Bana 4D |
1431 | | Eveliina TalviOja | Rastihaukat 1 | 37:46 | 21:14 | Bana 4B |
1432 | | Adelina Söderlind | Sidensjö IK 1 | 37:47 | 21:15 | Bana 4C |
1433 | | Kristina Tinglöf | Degerfors OK 1 | 37:52 | 21:20 | Bana 4D |
| | Pia Vähänen | Hyvinkään Rasti 2 | 37:52 | 21:20 | Bana 4C |
1435 | | Vilmer Göthlin | KFUM Örebro OK 2 | 37:57 | 21:25 | Bana 4B |
1436 | | Åke Ivansson | Degerfors OK 1 | 38:01 | 21:29 | Bana 4C |
1437 | | Marjaana Nurmo | Punkalaitumen Kunto 1 | 38:03 | 21:31 | Bana 4C |
| | Anne-Marie Robertsson | Målilla OK / Vimmerby OK 2 | 38:03 | 21:31 | Bana 4C |
1439 | | Wilmine Skaug | Oppsal Orientering 2 | 38:12 | 21:40 | Bana 4C |
1440 | | Margareta Svenson | Ankarsrums OK / Vimmerby OK 1 | 38:14 | 21:42 | Bana 4B |
| | Eva Engman | Forsa OK 2 | 38:14 | 21:42 | Bana 4C |
1442 | | Erik Jonsson | Strängnäs-Malmby OL 1 | 38:25 | 21:53 | Bana 4D |
1443 | | Helmi Koli | IF Sibbo-Vargarna 2 | 38:28 | 21:56 | Bana 4B |
1444 | | Ingrid Tengeland | IK Ymer / Bredareds IF 1 | 38:31 | 21:59 | Bana 4D |
1445 | | Johan Karlsson | OK Älvsjö-Örby 1 | 38:38 | 22:06 | Bana 4D |
1446 | | Reijo Lehtimäki | Hirvensalon Heitto 1 | 38:48 | 22:16 | Bana 4C |
1447 | | Margareta Näsström | OK Klemmingen 3 | 38:49 | 22:17 | Bana 4B |
1448 | | Vilde Jonsson-Wold | Sundbybergs IK 3 | 38:50 | 22:18 | Bana 4C |
1449 | | Taika Heinonen | Turun Suunnistajat 3 | 38:55 | 22:23 | Bana 4C |
1450 | | Gustav Kalander | Frölunda OL / Bromma-Vällingby SOK / OK Orinto 3 | 38:58 | 22:26 | Bana 4C |
| | Agneta Deckner | Skarpnäcks OL 2 | 38:58 | 22:26 | Bana 4D |
1452 | | Rolf Martin Glomsrud | Indre Østfold OK 1 | 39:02 | 22:30 | Bana 4C |
1453 | | Rune Hedblom | Valbo AIF / OK Ödmården / Oslättforspojkarnas IK 1 | 39:10 | 22:38 | Bana 4D |
1454 | | Johanna Albinsson | Ankarsrums OK / Vimmerby OK 1 | 39:11 | 22:39 | Bana 4A |
1455 | | Pekka Heikelä | MS Parma 3 | 39:14 | 22:42 | Bana 4B |
1456 | | Sanni Heinänen | Saarijärven Pullistus 1 | 39:17 | 22:45 | Bana 4B |
1457 | | Samuel Låstbom | Härlövs IF 1 | 39:25 | 22:53 | Bana 4A |
1458 | | Sofie Bodin | Almby IK / OK Alferna / OK Letstigen 2 | 39:28 | 22:56 | Bana 4C |
1459 | | Zebastian Arfwedson | Frölunda OL / Bromma-Vällingby SOK / OK Orinto 3 | 39:29 | 22:57 | Bana 4A |
1460 | | Evelina Söderlund | Skogslöparna / Hägglunds IoFK / OK Nipan 2 | 39:33 | 23:01 | Bana 4D |
1461 | | Eva Nordström | OK Älvsjö-Örby 1 | 39:37 | 23:05 | Bana 4C |
1462 | | Clara Jansson | Avesta OK / Dalaportens OL / Rembo IK 2 | 39:45 | 23:13 | Bana 4A |
1463 | | Vera Carlsson | OK Hällen 3 | 39:46 | 23:14 | Bana 4D |
1464 | | Jerry Rasmusson | Herrestads AIF / Ljungskile FK / OK Kroppefjäll 1 | 39:52 | 23:20 | Bana 4D |
1465 | | Kajsa Lindqvist | Selånger SOK / VK Uvarna 1 | 39:53 | 23:21 | Bana 4B |
1466 | | Mari Turtinen | Saarijärven Pullistus 1 | 39:57 | 23:25 | Bana 4C |
1467 | | Urpo Vaininen | Turun Suunnistajat 3 | 39:58 | 23:26 | Bana 4B |
1468 | | Lina Pontén | Selånger SOK / VK Uvarna 1 | 40:00 | 23:28 | Bana 4A |
1469 | | Jonathan Tellestedt | Garphyttans IF 1 | 40:12 | 23:40 | Bana 4B |
| | Tim Martner | Frölunda OL / Bromma-Vällingby SOK / OK Orinto 3 | 40:12 | 23:40 | Bana 4D |
1471 | | Mirja-Liisa Laakso-Lähteenmäki | Hauhon Sisu 2 | 40:23 | 23:51 | Bana 4D |
1472 | | Anton Segerman | IF Thor / Rasbo IK 3 | 40:29 | 23:57 | Bana 4A |
1473 | | Viktor Granström | Vingåkers OK 1 | 40:40 | 24:08 | Bana 4D |
| | Micaela Johansson | IF Sibbo-Vargarna 2 | 40:40 | 24:08 | Bana 4D |
1475 | | Petra Eriksson | OK Gynge 1 | 40:50 | 24:18 | Bana 4C |
1476 | | Evelina Olsson | OK Nackhe / FK Friskus-Varberg 1 | 40:51 | 24:19 | Bana 4B |
1477 | | Agnes Malmgren | Ockelbo OK / Järbo OK 1 | 40:52 | 24:20 | Bana 4D |
1478 | | Clas Wullf Norgren | Gällstadbygdens SOK 1 | 40:59 | 24:27 | Bana 4B |
1479 | | Tomas Sjöberg | Njurunda OK 1 | 41:01 | 24:29 | Bana 4B |
1480 | | Sofia Jansson | Hjobygdens OK 1 | 41:14 | 24:42 | Bana 4C |
1481 | | Elin Hugosson | Lunds OK / Skåneslättens OL 2 | 41:16 | 24:44 | Bana 4B |
1482 | | Pentti Talikainen | Hauhon Sisu 2 | 41:19 | 24:47 | Bana 4A |
1483 | | Olle Svangren | Gotlands OF 1 | 41:29 | 24:57 | Bana 4C |
| | Nea Åberg | Hyvinkään Rasti 2 | 41:29 | 24:57 | Bana 4B |
1485 | | Albin Kårén | Sundsvalls OK 2 | 41:40 | 25:08 | Bana 4C |
1486 | | Katariina Nurmo | Punkalaitumen Kunto 1 | 41:51 | 25:19 | Bana 4A |
1487 | | Victoria Eriksson | OK Nolaskogsarna 2 | 41:57 | 25:25 | Bana 4C |
1488 | | Ingrid Lidman | Tibro OK 2 | 42:06 | 25:34 | Bana 4C |
1489 | | Tilda Borgström | Avesta OK / Dalaportens OL / Rembo IK 2 | 42:23 | 25:51 | Bana 4B |
1490 | | Cornelia Kraft | Länna IF 1 | 42:47 | 26:15 | Bana 4D |
1491 | | Emil Lejonklou | Sundbybergs IK 3 | 42:48 | 26:16 | Bana 4A |
1492 | | Matilda Drottenmyr | Gotlands OF 4 | 43:00 | 26:28 | Bana 4A |
1493 | | Albin Blomberg | Söderhamns OK / Segersta OK 1 | 43:06 | 26:34 | Bana 4A |
1494 | | Emelie Forslund | Kristinehamns OK 1 | 43:08 | 26:36 | Bana 4A |
1495 | | Gustaf Kullberg | Björkfors GOIF 1 | 43:24 | 26:52 | Bana 4A |
1496 | | Rebecka Hasler | Surahammars SOK 1 | 43:30 | 26:58 | Bana 4A |
| | Fredrik Sterneland | Dalaportens OL 1 | 43:30 | 26:58 | Bana 4B |
1498 | | Jonas Krogh | Oppsal Orientering 2 | 43:31 | 26:59 | Bana 4B |
1499 | | Alice Hallmén | Järfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 2 | 43:46 | 27:14 | Bana 4C |
1500 | | Kalle Lundgren | Tolered-Utby Ol-klubb 1 | 43:48 | 27:16 | Bana 4D |
1501 | | Eija Koli | IF Sibbo-Vargarna 2 | 43:49 | 27:17 | Bana 4C |
1502 | | Ann Johansson | Sundsvalls OK 3 | 43:55 | 27:23 | Bana 4C |
1503 | | Eirik Blågestad | Indre Østfold OK 1 | 44:06 | 27:34 | Bana 4A |
1504 | | Märtha Stake | Västvärmlands OK 1 | 44:25 | 27:53 | Bana 4D |
1505 | | Klas Ljungqvist | Lunds OK / Skåneslättens OL 2 | 44:29 | 27:57 | Bana 4C |
1506 | | Klara Andén | Södertälje-Nykvarn OF 3 | 44:58 | 28:26 | Bana 4A |
1507 | | Anna Strand | Arboga OK 1 | 45:17 | 28:45 | Bana 4D |
1508 | | Lena Granholm | Malax IF / Solf IK 1 | 45:22 | 28:50 | Bana 4C |
1509 | | Inka Haikama | Hauhon Sisu 2 | 45:28 | 28:56 | Bana 4C |
1510 | | Tilde Eriksson | Södertälje-Nykvarn OF 4 | 46:07 | 29:35 | Bana 4A |
1511 | | Gunnel Balck | IFK Enskede 2 | 46:34 | 30:02 | Bana 4C |
1512 | | Evy Ekström | Almby IK / OK Alferna / OK Letstigen 2 | 46:39 | 30:07 | Bana 4B |
1513 | | Alex Bödecs | Vingåkers OK 1 | 46:54 | 30:22 | Bana 4A |
1514 | | Nelly Lidman | Tibro OK 2 | 46:58 | 30:26 | Bana 4D |
1515 | | Thea Karonen | IFK Hedemora OK 1 | 47:03 | 30:31 | Bana 4A |
1516 | | Hanna Näslund | OK Nolaskogsarna 2 | 47:07 | 30:35 | Bana 4B |
1517 | | Albin Kjellberg | Björkfors GOIF 1 | 47:30 | 30:58 | Bana 4B |
1518 | | Ellen Stålberg | OK Hällen 3 | 47:38 | 31:06 | Bana 4A |
1519 | | Samuel Hedlund | IFK Hedemora OK 1 | 47:48 | 31:16 | Bana 4C |
1520 | | Linnea Jonsson | Forsa OK 2 | 47:57 | 31:25 | Bana 4A |
1521 | | Ebba Crispin | OK Denseln 3 | 48:21 | 31:49 | Bana 4B |
1522 | | Ida Sundqvist | Lahden Suunnistajat-37 2 | 48:23 | 31:51 | Bana 4A |
1523 | | Eva Tas | Rastihaukat 1 | 48:42 | 32:10 | Bana 4C |
1524 | | Margareta Jonsson | Forsa OK 2 | 48:53 | 32:21 | Bana 4B |
1525 | | Lucy Lou | Tibro OK 2 | 49:04 | 32:32 | Bana 4A |
1526 | | Waldemar Särs | Malax IF / Solf IK 1 | 49:58 | 33:26 | Bana 4D |
1527 | | Curt Wullf Norgren | Gällstadbygdens SOK 1 | 50:41 | 34:09 | Bana 4D |
1528 | | Luukas Nummi | Punkalaitumen Kunto 1 | 50:57 | 34:25 | Bana 4B |
1529 | | Elias Söderlund | Skogslöparna / Hägglunds IoFK / OK Nipan 2 | 51:41 | 35:09 | Bana 4C |
1530 | | Christofer Martinson | OK Klemmingen 2 | 55:59 | 39:27 | Bana 4B |
1531 | | Matilda Rännare | Hjobygdens OK 1 | 56:28 | 39:56 | Bana 4D |
1532 | | Sofie Ettling | GOIF Tjalve / Skogspojkarnas OK 1 | 58:05 | 41:33 | Bana 4D |
1533 | | Erik Wikström | NAIS Orienteringsklubb 1 | 58:25 | 41:53 | Bana 4A |
1534 | | Annsofie Bjurström | Hjobygdens OK 1 | 58:30 | 41:58 | Bana 4A |
1535 | | Mattias Hansson | OK Djerf 2 | 60:27 | 43:55 | Bana 4D |
1536 | | Andreas Moldskred | Oppsal Orientering 2 | 60:54 | 44:22 | Bana 4A |
1537 | | Love Stalås Hörnsten | OK Österåker 2 | 61:30 | 44:58 | Bana 4C |
1538 | | Walter Bodin | Gällstadbygdens SOK 1 | 63:12 | 46:40 | Bana 4C |
1539 | | Adina Carlinger | Skogsluffarnas OK 2 | 63:23 | 46:51 | Bana 4B |
1540 | | Oliver Mellberg | Gällstadbygdens SOK 1 | 64:35 | 48:03 | Bana 4A |
1541 | | Hugo Linnander | OK Pan-Kristianstad 2 | 65:19 | 48:47 | Bana 4C |
1542 | | Hanna Hultén | Jämtland-Härjedalens OF 2 | 65:55 | 49:23 | Bana 4B |
1543 | | Gustav Göransson | Arboga OK 1 | 66:27 | 49:55 | Bana 4C |
1544 | | David Hultén | Jämtland-Härjedalens OF 2 | 71:27 | 54:55 | Bana 4A |
1545 | | John Hermansson | IFK Moras OK 4 | 74:19 | 57:47 | Bana 4C |
1546 | | Mattias Lauri | IK Uven / FK Herkules / Göteborgs SK 2 | 78:15 | 61:43 | Bana 4D |
1547 | | Christopher Andersson | Vingåkers OK 1 | 81:14 | 64:42 | Bana 4C |
1548 | | Johan Lindén | Selånger SOK / VK Uvarna 1 | 90:34 | 74:02 | Bana 4C |
1549 | | Malte Olofsson | Jämtland-Härjedalens OF 2 | 108:16 | 91:44 | Bana 4D |
| | Per Oscar Saugestad | OK Moss 1 | Ej godk. | | Bana 4B |
| | Maja Graad | IF Rigor 1 | Ej godk. | | Bana 4C |
| | Uno Engman | IFK Enskede 1 | Ej godk. | | Bana 4D |
| | Gry Dahlgren | Jämtland-Härjedalens OF 1 | Ej godk. | | Bana 4C |
| | Arvid Bylund | IF Thor 2 | Ej godk. | | Bana 4A |
| | Mattias Levin | Gotlands OF 3 | Ej godk. | | Bana 4A |
| | Tobias Abrahamsson | Sundbybergs IK 1 | Ej godk. | | Bana 4B |
| | Sofia Gimholt | Trosabygdens OK 1 | Ej godk. | | Bana 4B |
| | Aron Hellgren | IF Thor / Rasbo IK 3 | Ej godk. | | Bana 4D |
| | Tobias Farbrot | Göteborg-Majorna OK 4 | Ej godk. | | Bana 4B |
| | Elias Nordberg | Göteborg-Majorna OK 3 | Ej godk. | | Bana 4A |
| | Aron Thorén | Ronneby OK 2 | Ej godk. | | Bana 4C |
| | Outi Haikama | Hämeenlinnan Suunnistajat 2 | Ej godk. | | Bana 4C |
| | Viggo Karlin | Centrum OK 1 | Ej godk. | | Bana 4A |
| | Samuel Axelson | OK Tyr 2 | Ej godk. | | Bana 4C |
| | Marianne Persson | IFK Enskede 2 | Ej godk. | | Bana 4A |
| | Rasmus Toivanen | Hiidenkiertäjät 2 | Ej godk. | | Bana 4C |
| | Ingrid Madslien | Nydalens SK 2 | Ej godk. | | Bana 4A |
| | Susanna Suojanen | Koovee 2 | Ej godk. | | Bana 4C |